Wiadomości z Gliwic

Gliwicki Bieg już w niedzielę - będą utrudnienia

  • Dodano: 2018-06-01 15:00

3 czerwca wystartuje IX Gliwicki Bieg Uliczny. Trasa będzie miała 10 kilometrów i poprowadzi uczestników pod gliwicką Radiostację. W tym czasie kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Tegoroczna trasa biegu prowadzić będzie z osiedla Kopernika do Radiostacji i z powrotem. Start biegu przewidziano na godzinę 9.30 z ulicy Perseusza. Uczestniczy przebiegną pod Radiostacje, gdzie czeka ich półmetek trasy, a następnie skierują się stronę mety usytuowanej na terenie Areny Lekkoatletycznej przy ZSO nr 8 przy ul. Syriusza 30. Podtrzymując coroczną tradycję, organizatorzy zaplanowali również bezpłatne biegi  na dystansach od 200m dla przedszkolaków do 2000 m dla młodzieży.

Uwaga kierowcy!

W związku z biegiem, 3 czerwca, w godzinach porannych będą utrudnienia w ruchu na osiedlu Kopernika oraz w okolicy Radiostacji. Ulice będą dostępne jedynie dla biegaczy. Na czas biegu zamknięte dla ruchu będą ulice: Perseusza, Pionierów, Myśliwska, Jałowcowa, Folwarczna, Bernardyńska, Grottgera, Lubliniecka i Michałowskiego. Każda z nich, po przebiegnięciu ostatnich zawodników, będzie sukcesywnie otwierana. Skrzyżowanie ul. Toszeckiej z Myśliwską i Pionierów również będzie czasowo zamykane, tak by umożliwić biegaczom bezpieczne pokonanie trasy.

Organizatorem imprezy jest UKS Kometa, Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych oraz GLIWICE BIEGAJĄ. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Gliwicki Bieg już w niedzielę - będą utrudnienia

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.