Wiadomości z Gliwic

Pijany 22-latek pomylił mieszkania i nie chciał go opuścić

  • Dodano: 2019-04-15 11:45

W niedzielny poranek przerażona starsza kobieta, mieszkanka Knurowa, zadzwoniła na policję z prośbą o wyprowadzenie intruza, który wszedł nieproszony do jej mieszkania i... położył się w łóżku. Mimo nalegań, próśb właścicielki oraz towarzyszącej jej koleżanki, nietrzeźwy młody człowiek ani myślał wychodzić. Chciał się przespać...

Na miejsce przyjechali policjanci z komisariatu w Knurowie i zatrzymali 22-letniego mieszkańca tego miasta. W raporcie zapisano, że mężczyzna wdarł się do cudzego lokalu i wbrew żądaniu domowników nie chciał go opuścić.

Formalnie zachowanie to wyczerpuje znamiona przestępstwa naruszenia miru domowego

Jak ostatecznie sprawa się zakończy, zdecydują jednak śledczy i prokurator, po szczegółowej analizie materiału dowodowego.

Policjanci przewieźli knurowianina do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w gliwickiej komendzie, w związku ze stwarzaniem zagrożenia dla życia i zdrowia własnego oraz innych osób.Wstępne ustalenia wskazują, że upojony alkoholem 22-latek najprawdopodobniej pomylił mieszkania. Wszedł więc do cudzego, otwartego, i położył się spać. Jego lokal znajdował się na tym samym osiedlu, ale dwa bloki dalej. Prawdopodobnie proces postrzegania młodego człowieka zaburzyła dawka alkoholu, jaką posiadał w organizmie (powyżej 1,5 promila).

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.