Wiadomości z Gliwic

Zabrska i Kościuszki otwarte, Wiślana i Daszyńskiego do remontu

  • Dodano: 2021-09-06 07:00, aktualizacja: 2021-09-05 21:33

Kolejne zmiany na gliwickich drogach. Zakończyła się przebudowa ul. Zabrskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Hutniczą i ul. Błogosławionego Czesława oraz wymiana nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ul Kościuszki i Zygmunta Starego.

Prace prowadzone są teraz na ul. Daszyńskiego i Wiślanej

Zakończyła się przebudowa ul. Zabrskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Hutniczą i ul. Błogosławionego Czesława, powstała też droga dla rowerów. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu w tej części miasta.

– Po przebudowie ul. Zabrska zyskała nowy charakter. W ramach inwestycji powstała nowa droga dla rowerów prowadząca w kierunku ul. Chorzowskiej. W najbliższym czasie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna, która usprawni możliwość włączenia się do ruchu, do ul. Zabrskiej. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i zachowanie ostrożności – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wraz z przebudową skrzyżowania pojawił się też kolejny, około 250 m odcinek drogi dla rowerów, który prowadzi do wiaduktu kolejowego nad torami. Przebudowa miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kosztowała około 8 mln zł.

W związku z zakończeniem przebudowy ul. Zabrskiej, 1 września dla linii 6 i 197 przywrócone zostaną trasy przejazdu wraz z obsługą przystanku „Gliwice Zabrska 1” w kierunku placu Piastów. Tymczasowe stanowisko przystanku „Gliwice Franciszkańska 2” zostanie zlikwidowane. Dla linii 6 i 676 wprowadzona zostanie korekta czasu przejazdu na odcinku Gliwice plac Piastów 32 – Gliwice Dworzec PKP 4 w celu dostosowania rozkładu jazdy do warunków drogowych – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Zakończyła się też wymiana nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Zygmunta Starego.  Mimo, że skrzyżowanie jest już w pełni przejezdne, nadal  trwają prace na fragmencie ul. Kościuszki – od skrzyżowania w kierunku ul. Ziemowita. Roboty zakończą się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.  

6 września ruszą kolejne remonty na gliwickich drogach

Tym razem Wiślana i Daszyńskiego. Remont ul. Wiślanej obejmie odcinek od ul. Jesiennej do Przedszkola Miejskiego nr 33. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, a chodniki i miejsca wyremontowane. Prace w tym miejscu powinny zakończyć się pod koniec IV kwartału.

Prace remontowe na ul. Daszyńskiego prowadzone będą od okolic budynku nr 227 w kierunku Starej Cegielni. Wymiana nawierzchni jezdni potrwa tam około 3 tygodni. W miejscu prowadzonych prac obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Jezdnia zostanie zawężona, ale wykonawca utrzyma ruch w obu kierunkach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.