Wiadomości z Gliwic

Zmieniamy podwórka

  • Dodano: 2018-07-23 08:15, aktualizacja: 2018-07-23 08:20

Miasto Gliwice zachęca do udziału w pierwszej edycji konkursu „Przyjazne podwórko”. Na modernizacje gliwickich podwórek można otrzymać dotacje rzeczowe o wartości do 20 tys. zł!

Rusza pierwsza edycja konkursu „Przyjazne podwórko”, który umożliwi stworzenie kolejnych przestrzeni rekreacyjno–wypoczynkowych dla gliwiczan. Kto może złożyć wniosek i uzyskać dotację?

Konkurs skierowany jest do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, a także do organizacji pozarządowych, kościołów oraz innych związków wyznaniowych posiadających osobowość prawną. Aby wziąć w nim udział, należy przygotować wniosek przedstawiający  koncepcję lub projekt zagospodarowania podwórka wraz z nasadzeniami. Zwycięzcy otrzymają materiały budowlane lub elementy małej architektury potrzebne do realizacji pomysłu o wartości do 20 tys. zł. Na odmianę gliwickich podwórek Miasto przeznaczy w tym roku 300 tys. zł.

Do konkursu mogą być zgłaszane podwórka znajdujące się na terenie Gliwic, będące w administracji wnioskodawcy – tłumaczy Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który organizuje konkurs „Przyjazne podwórko” w imieniu Prezydenta Miasta Gliwice.

Wnioski wraz z wymaganą dokumentacją  i dopiskiem „Przyjazne podwórko” należy składać do 20 sierpnia (do godz. 14.30) w sekretariacie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych przy ul. Strzelców Bytomskich 25c. Realizacja przedsięwzięcia powinna się zakończyć do 30 listopada br.

Szczegóły konkursu można znaleźć w Regulaminie dostępnym na stronie MZUK www.mzuk.gliwice.pl.

Przypominamy, że Miasto nie zapomina również o najmłodszych – od lat organizuje konkurs Gliwickie Place Zabaw, doposażający miejsca rekreacji małych gliwiczan.


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.