Wiadomości z Gliwic

Dobry portret biznesowy – dlaczego każdy z nas powinien go posiadać?

  • Dodano: 2023-02-21 12:15, aktualizacja: 2023-02-27 12:06

Zdjęcie: Grzegorz Turniak, Portret Biznesowy: Krzysztof Zaleski

Posiadanie profesjonalnego portretu biznesowego nie jest obecnie przesadą, a podstawową potrzebą. Zdjęcie, które przedstawia nas jako profesjonalistów w swojej branży może być przepustką do rozwoju biznesu lub kariery zawodowej. O czym musimy wiedzieć zanim zdecydujemy się zlecić wykonanie portretu biznesowego? Jak znaleźć najlepszego fotografa biznesowego w Warszawie? Jak najlepiej przygotować się do sesji fotograficznej?

Zdjęcie biznesowe z prawdziwego zdarzenia – jakie korzyści nam daje?

Posiadanie dobrej jakości zdjęcia biznesowego pozwala nam oddziaływać na nasze otoczenie (zwłaszcza to wirtualne). Często zdarza się, że podejmujemy współpracę z ludźmi, których nigdy nie zobaczymy na żywo. Osoby takie wyrabiają sobie opinię na nasz temat na podstawie fotografii, które zamieszczamy w internecie. Umiejętnie wykonane zdjęcie biznesowe będzie dosłownie kreowało nasz wizerunek i zarabiało na siebie. Nie należy więc na nim oszczędzać.

Gdzie w Warszawie znaleźć doświadczonego i utalentowanego fotografa biznesowego?

Jeżeli zależy nam na portrecie biznesowym, który przekona do nas potencjalnych klientów, powinniśmy zlecić jego wykonanie doświadczonemu profesjonaliście. W Warszawie i innych dużych miastach znajdziemy wielu fotografów oferujących nam wykonanie portretu biznesowego. Należy zdawać sobie sprawę, że poziom ich usług jest bardzo nierówny, gdyż do wykonywania zawodu fotografa w Polsce nie są potrzebne żadne kwalifikacje.

Najłatwiej będzie nam znaleźć specjalistę, gdy zapoznamy się z różnymi zdjęciami biznesowymi (możemy wchodzić na strony internetowe różnych firm czy oglądać profile na LinkedIn), a następnie sprawdzimy kto jest ich autorem.
Przed podjęciem współpracy z fotografem obowiązkowo zapoznajmy się z jego portfolio. Jeżeli zdjęcia zamieszczone w tym dokumencie nie spełnią naszych oczekiwań, nie nawiązujmy współpracy, gdyż możemy na niej wiele stracić.

Pamiętajmy, że dobry fotograf biznesowy jest nie tylko specjalistą od robienia zdjęć. Taka osoba musi być również znakomitym psychologiem. Profesjonalnego fotografa poznamy między innymi po tym, że będziemy się czuć dobrze w jego towarzystwie (jest to niezbędne do wykonania satysfakcjonujących zdjęć).

Przygotowania do sesji biznesowej w kilku krokach

O niezbędnych przygotowaniach do sesji zdjęciowej dowiemy się podczas pierwszego spotkania z fotografem. Jeżeli wykonujemy tylko portret biznesowy nasze przygotowania są mocno ograniczone. Musimy jedynie pamiętać, żeby dobrze się wyspać i przyjść na sesję w wybornym humorze. Z fotografem uzgodnimy takie kwestie jak nasz strój czy akcesoria. Warto zdawać sobie sprawę, że odradzane jest zakładanie na sesję soczewek kontaktowych (nawet jeżeli nosimy je na co dzień, do zdjęć powinniśmy je zdjąć). Sprawiają one, że nasze oczy na zdjęciu wyglądają nienaturalnie, co może zaciążyć na naszym wizerunku. Bez przeszkód natomiast możemy pozować w okularach.

Nie jest zalecane zakładanie ubrań prześwitujących i strojów w jaskrawych kolorach. Cały strój musi być dobrze wyprasowany, gdyż obiektyw aparatu wychwytuje nawet takie zagniecenia, które nie są widoczne gołym okiem.
Ważnym elementem przygotowań do sesji fotograficznej (zwłaszcza w przypadku kobiet) jest wykonanie fryzury i makijażu. Możemy zrobić to samodzielnie (musimy jednak pamiętać, że wykonanie makijażu do zdjęcia różni się nieco od robienia makijażu dziennego – różnicą jest między innymi unikanie błyszczących kosmetyków) lub zlecić zespołowi wizażystów i fryzjerów, którzy pracują z danym fotografem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.