Wiadomości z Gliwic

Gięcie CNC – jak wybrać firmę, która wykona zlecenie? 

  • Dodano: 2021-11-03 15:30

Dawniej maszyny, które wykonują za człowieka całą pracę, były jedynie odległą wizją, jednak obecnie wiele zakładów produkcyjnych pokazuje, że zbliżamy się do tego celu. Cięcie oraz gięcie CNC to techniki produkcyjne, dzięki którym wiele branż przemysłu wzniosło się na wyższy poziom. Obróbkę stali tymi metodami wykorzystuje się chociażby w produkcji mebli, konstrukcji stalowych czy maszyn transportowych. Na rynku można znaleźć kilka firm, które zajmują się gięciem CNC dla tych sektorów. Jak jednak wybrać spośród nich odpowiedniego wykonawcę? 

Gięcie CNC – możliwości maszyn 

Usługi oferowane przez zakłady produkcyjne stoją dziś na bardzo wysokim poziomie. Dzieje się tak głównie dlatego, że w wielu przedsiębiorstwach nastąpiła automatyzacja procesów obróbki metali. Gięcie blach przy pomocy technologii CNC odbywa się sprawnie, a uzyskane elementy mają kształt i wymiar zgodny z wytycznymi otrzymanymi od klienta. Dzieje się tak za sprawą oprogramowania komputerowego, które po wprowadzeniu przez inżyniera odpowiednich ustawień, kieruje pracą narzędzia, w tym wypadku najczęściej prasy krawędziowej. Zaawansowane oprogramowanie oraz sprawne maszyny to zatem podstawa obróbki metali, w tym gięcia, czyli zmiany pierwotnego kształtu elementu. Kiedy wybieramy przedsiębiorstwo, któremu chcemy powierzyć zlecenie związane z gięciem CNC, zainteresujmy się więc, czy park maszynowy jest należycie rozbudowany i nowoczesny, aby podołać masowej produkcji. Warto sprawdzić tę ofertę https://intechstal.pl/giecie-blach/. Firma posiada wydajne prasy krawędziowe o nacisku do 250 ton. 

Gięcie CNC – organizacja pracy 

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o realizację naszego zlecenia jest terminowość. Jeśli chcemy zachować płynność pracy, musimy nawiązać współpracę z przedsiębiorstwem, które nie będzie spóźniać się z dostarczeniem wykonanych elementów. Zatem zainteresujmy się filozofią zarządzania, którą stosuje się w wybranym zakładzie. Jeżeli plan pracy jest ułożony prawidłowo, a wszyscy pracownicy wiedzą jakie mają zadania, nie powinny zdarzać się opóźnienia. W tym celu firma powinna zatrudniać osoby o wysokiej wiedzy technicznej i rozwijać ich umiejętności w zakresie organizacji przestrzeni roboczej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.