Wiadomości z Gliwic

Pasza dla zwierząt - jak wybierać i gdzie kupować?

  • Dodano: 2023-05-08 14:30

Nie ma znaczenia, czy kupujesz paszę dla trzody chlewnej, koni czy alpak. Zawsze warto stawiać na tę przygotowaną z odpowiednio wyselekcjonowanych składników. Zamiast eksperymentować z promocjami od nieznanych marek, postaw na sprawdzonych dostawców. Zwierzęta będą ci za to wdzięczne. 

Pasze dla zwierząt hodowlanych i zwierząt domowych - świadomy wybór 

Pasze dla kur niosek, królików, alpak, koni czy psów łączy z pewnością jedno. Od ich jakości zależy zdrowy rozwój zwierząt. Im lepiej skomponowane zostają składniki odżywcze, tym większa szansa, że twoje zwierzęta będą zdrowe i bezpieczne. Odpowiednie żywienie ma ogromne znaczenie zarówno w przypadku zwierząt domowych i hodowlanych. Pasa dla drobiu wodnego to jednak coś zupełnie innego niż pasze dla koni albo królików. Tutaj ogromne znaczenie ma skomponowanie paszy tak, aby zawierała ona optymalny skład, niezbędne składniki mineralne i odżywcze, których potrzebuje konkretny gatunek zwierząt (często także z uwzględnieniem ich wieku). 

Paszę dla bydła, drobiu czy innych zwierząt warto więc kupować w sprawdzonych miejscach. Profesjonalna hurtownia pasz dla zwierząt to miejsce, w którym dokonasz dobrych i przemyślanych zakupów, do wyboru będziesz mieć jedynie sprawdzone marki pasz, a w razie wątpliwości doradcy i eksperci pomogą ci wybrać najlepsze rozwiązanie. Sprawdź: https://chrupka.pl/

Wysokiej jakości karma dla zwierząt - co to właściwie znaczy? 

Dobrej jakości pasza dla zwierząt to przede wszystkim karma, która jest przygotowana w oparciu o konkretne zapotrzebowanie na składniki odżywcze i mineralne określonego gatunku. Pasza powinna także odpowiadać na potrzeby zwierząt w różnym wieku. Produkty dla młodych źrebiąt i dorosłych koni znacznie się od siebie różnią składem i tych różnic nie wolno ignorować. To jednak nie wszystko. Warto zadbać o wybór produktów, w których składzie nie ma zbędnych, sztucznych, chemicznych dodatków, wypełniaczy. W niczym one zwierzęciu nie pomagają, a wręcz mogą zaszkodzić. Z tego też względu wybór sprawdzonej hurtowni z paszami dla zwierząt jest bardzo dobrym wyborem. Zyskujesz bowiem w ten sposób gwarancję, że dostępny wybór produktów to efekt przeprowadzonej już selekcji i oferta dobrych jakościowo pasz. Ciekawym rozwiązaniem są z pewnością także pasze ekstradowane, ponieważ gwarantują one lepszą sprawność i przyswajalność składników odżywczych. Zyskujesz więc pewność, że zwierzęta dostają nie tylko paszę bogatą w odpowiednie składniki odżywcze, ale i przygotowaną w sposób poprawiający ich przyswajanie przez organizm zwierzęcia. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.