Katalog firm

dodaj firmę

Dom Pamięci Żydów Górnośląskich Gliwice

Adres i telefon

ul. Poniatowskiego 14
44-100 Gliwice
Godziny otwarcia: 10:00 - 16:00
otwarte
  • Poniedziałek: nieczynne
  • Wtorek: 10:00 - 16:00
  • Środa: 10:00 - 16:00
  • Czwartek: 10:00 - 16:00
  • Piątek: 10:00 - 16:00
  • Sobota: 11:00 - 17:00
  • Niedziela: 10:00 - 15:00

Oferta

Dom Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwcach znajduje się przy ulicy Poniatowskiego 14. Misją nowego oddziału Muzeum w Gliwicach jest badanie i upamiętnianie dziejów Żydów na terenie Górnego Śląska od średniowiecza do współczesności. Jest to również przestrzeń dialogu między różnymi kulturami, religiami oraz narodami – spotkań oraz debat o historii i relacjach wielu społeczności, które niegdyś zamieszkiwały te tereny.
 
Zajmujemy się gromadzeniem i udostępnianiem materialnego dziedzictwa Żydów na Górnym Śląsku, a w niedalekiej przyszłości udostępnimy zwiedzającym stałą wystawę historyczną o tej tematyce. Oferta edukacyjna uzupełnia wiedzę młodzieży szkolnej na temat historii regionu, wzbogacając ją o propozycje dla rodzin z dziećmi. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich to przestrzeń przyjazna wolontariuszom oraz wszystkim, którzy pragną włączyć się w budowanie instytucji otwartej na dialog.
 
Myśląc o funkcjonowaniu Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, należy pamiętać o pobliskim cmentarzu żydowskim. Sąsiedztwo to w naturalny sposób staje się punktem wyjścia do istotnych rozważań o fundamentalnych sprawach dla każdego człowieka – o życiu, śmierci, relacji z Bogiem, a także z drugim człowiekiem. Dom Pamięci jest otwarty dla wszystkich, którzy poszukują przestrzeni do wymiany myśli, nieskrępowanej dyskusji oraz mądrego sposobu spędzania wolnego czasu.
 
Wstęp do muzuem kosztuje 1 zł., zaś w soboty jest bezpłatny. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest także bezpłatny. 

Załączniki do pobrania:

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Dom Pamięci Żydów Górnośląskich posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Gliwic od 2016 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.