Muzeum Willa Caro posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Gliwic od 2009 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.
Katalog firm
dodaj firmęWilla Caro w Gliwicach jest przykładem doskonale zachowanej XIX-wiecznej rezydencji w stylu renesansowej architektury willowej. Niegdyś należała do gliwickiego przemysłowca Oscara Caro, a w 1934 roku została przekazana przez miasto na stałą siedzibę Muzeum. Wybudowana w latach 1882-1885 jednopiętrowa rezydencja (drugie piętro dobudowano w latach 20. XX wieku), posiadała rozległy, eklektyczny ogród. Obecnie willę i ogród otacza wiernie zrekonstruowane kamienno-metalowe ogrodzenie. We wnętrzach pozostał dobrze zachowany wystrój: bogato zdobione stropy, boazerie, parkiety, stolarka drzwiowa i okienna.
Cennik:
bilety na wystawy czasowe:
bilet okresowy upoważniający do wstępu na wystawy we wszystkich oddziałach Muzeum w czasie do 10 dni od zakupu:
Muzeum Willa Caro posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Gliwic od 2009 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.
Muzeum w Gliwicach otwiera podwoje
Radiostacja i Zamek Piastowski są już otwarte dla zwiedzających. Od 26 maja będzie można odwiedzić także Willę Caro i Czytelnię Sztuki, a w czerwcu ruszy ponownie Centrum Informacji Kulturalnej i Tur
Jak wyglądały tradycyjne, góralskie zabawki? Gdzie śląscy przemysłowcy budowali swoje pałace?
Muzeum w Gliwicach nagrodzone!
25 maja w Muzeum Śląskim odbyła się gala wręczenia nagród Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie na Muzealne Wydarzenie Roku 2015.
Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa
Apoteoza rozwoju nauki sztuki i dobrobytu w czasach saskich- plafon z Gabinetu Holenderskiego w pałacu w Wilanowie Przed nami kolejna odsłona „Kompletów Historycznych” w Willi Caro.
W niedzielę, 6 marca, o godz. 14.00 w Willi Caro odbędzie się koncert „Miłość w światłach rampy”.
Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.