Gliwiczanki odniosły sukces na Mistrzostwach Świata Dance World Cup 2024!

Czas czytania: 2 min.

3. miejsce w Mistrzostwach Świata Dance World Cup 2024 w kategorii taniec narodowy wywalczyły tancerki z gliwickiej Akademii Tańca Salake.

Gliwiczanki wróciły z medalami

Szóstka utalentowanych dziewcząt rywalizowała w tańcu irlandzkim z 29 zespołami z całego świata. Tancerki Salake zajęły także 11. i 13. lokatę odpowiednio w kategorii duet oraz młodszej w tańcu narodowym. Zawody zostały rozegrane w czeskiej Pradze i zgromadziły 20 tys. uczestników.

Doskonale zaprezentowały się reprezentantki gliwickiej Akademii Tańca Salake, które na listę swoich imponujących sukcesów na arenie międzynarodowej mogą dopisać kolejne:

  • 3. miejsce na 30 zespołów w kategorii Junior Small Group National Dance and Folklore dla starszych tancerek,
  • 11. miejsce na 38 startujących w kategorii Junior Duet/trio National Dance and Folklore dla Celiny Michalskiej i Róży Nowak,
  • 13. miejsce na 30 zespołów w kategorii Children Small Group National Dance and Folklore dla najmłodszej grupy debiutantek. 

– Dziewczyny wykazały się niezwykłym talentem i determinacją, rywalizując na najwyższym poziomie. Ich występ był prawdziwym arcydziełem tanecznej sztuki – mówi Alicja Koćwin, trenerka Akademii Tańca Salake.

Sukces to także zasługa jej mamy, Joanny Koćwin, która pomogła w dopracowaniu choreografii i wspierała cały zespół. W przeszłości Salake właśnie pod jej kierownictwem zdobyło dwukrotne mistrzostwo i kilkukrotne wicemistrzostwo świata, a także wielokrotne mistrzostwo Polski i Europy. 

Autor / Źródło
Sara Synowiec / UM Gliwice, Akademia Tańca Salake

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe