Tężnia solankowa ponownie otwarta!
Po dwudniowej przerwie związanej z konieczną, cykliczną wymianą solanki, tężnia przy ul. Chorzowskiej znów zaprasza na zdrowotne spacery wśród inhalacyjnej mgiełki i zieleni. Na spacerowiczów czekają ławki i leżaki, na których można się zrelaksować.
Prozdrowotny wypoczynek na świeżym powietrzu
Popularna wśród gliwiczan tężnia solankowa wśród zieleni Lasu Komunalnego, to miejskie mikrouzdrowisko, w którym można odpocząć, nabrać sił i poddać nadmorskiej kuracji inhalacyjnej. Warto pamiętać, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie.
Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów. Ponadto pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia system odpornościowy i wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii. Solankowych inhalacji wśród zieleni i ciszy można zażywać na wygodnych ławkach i drewnianych leżakach.
Obiekt jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. W pobliżu są też stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla samochodów.




![Wyłączenia prądu w Gliwicach. Sprawdź, gdzie nie będzie prądu [09.03-13.03]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/03/free-6.webp)


![PILNE: Potężny pożar hali w Gliwicach! Słup dymu widoczny jest z wielu kilometrów [FILM]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2026/01/622844510_4384043588506739_5773527004414183600_n.jpg)










Dodaj komentarz