Muzyczne odkrycie roku #madeinGliwice

Czas czytania: 1 min.

Jakub Skorupa został wybrany Odkryciem roku 2022 Empiku w kategorii muzyka. Uznanie jury zdobył jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”.

Sukces gliwiczanina

Mieszkający w Gliwicach artysta zachwycił muzycznym „zapisem obserwacji zderzających dorosłość i rzeczywistość z piękną wrażliwością”. Jakub Skorupa jest wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów. Na płycie połączył melancholijny rap z alternatywnym brzmieniem.

Gliwicka publiczność miała okazję posłuchać materiału z „Zeszytu pierwszego” we wrześniu 2022 roku, podczas pierwszej edycji festiwalu Show off zorganizowanego przez Centrum Kultury Victoria w Nowych Gliwicach przy ul. Bojkowskiej. Skorupa rozkręcił tę imprezę, dając pierwszy, świetnie przyjęty przez widownię koncert.

Tagi:

Autor / Źródło
Karolina Goik / UM Gliwice

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe