Wiadomości z Gliwic

26 Międzynarodowy Dzień Psa w Gliwicach. 20 zwierzaków czeka na nowy dom

  • Dodano: 2023-08-22 11:30

Są wiernymi przyjaciółmi człowieka, potrafią odwdzięczyć się za dobre serce, mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, a do tego zwykle cieszą się, gdy nas widzą. 26 sierpnia mają swoje święto – Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji w najbliższą sobotę w CH Forum odbędzie się akcja adopcyjna organizowana przez gliwickie Schronisko dla Zwierząt. 

Zdobądź wiernego przyjaciela dając mu dom

20 zwierząt (psów i kotów) będzie czekało na nowych właścicieli oraz ciepły i pełen miłości dom w CH Forum (ul. Lipowa) w godzinach od 14.00 do 17.00 (na scenie głównej poziomu 0). Na miejscu będą też wolontariusze ze schroniska, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z adopcją i doradzą, jak należy przygotować się przed zabraniem do domu nowego przyjaciela. 

Uwaga! Zwierzaki będą przekazywane do adopcji dopiero w schronisku. Pozwoli to zainteresowanym osobom przemyśleć decyzję o przygarnięciu do domu nowego lokatora.

Bezpłatna sterylizacja i szkolenia 

Tego dnia będzie też okazja, by bezpłatnie wysterylizować swojego pupila i wziąć udział w szkoleniu z wychowania czworonoga oraz warsztatach szycia legowisk dla swoich psów i zwierzaków ze schroniska przy ul. Wschodniej. Natomiast osoby chcące pomóc gliwickiej placówce będą mogły uzyskać informacje, jak zostać wolontariuszem.  

– Dzień Psa to doskonały moment, by przypomnieć, że najlepszy przyjaciel człowieka zasługuje na życie w radości, otoczony miłością i obdarowany szacunkiem oraz więzią z opiekunem. To również czas na podnoszenie świadomości na temat adopcji psów, pokazanie, że jeśli ktoś szuka wiernego towarzysza życia, schroniska są pełne czworonożnych przyjaciół, którzy czekają na swoją szansę – mówi Barbara Malinowska, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Gliwicach.

26 Międzynarodowy Dzień Psa w Gliwicach. 20 zwierzaków czeka na nowy dom / fot. materiały organizatora


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również