Wiadomości z Gliwic

Amerykanin Terry Henderson podpisał roczną umowę z GTK Gliwice

  • Dodano: 2020-07-16 09:45, aktualizacja: 2020-07-28 13:34

Terry Henderson Jr., 26-letni Amerykanin, podpisał roczną umowę z GTK Gliwice. Zagra na pozycji rzucającego obrońcy. 

Henderson urodził się w Raleigh w Północnej Karolinie. Szkołę średnią ukończył w rodzinnej miejscowości, studiował na uniwersytecie West Virginia. Przez dwa sezony grał dla "Alpinistów", jako debiutant zdobywał średnio 8 punktów na mecz.

W ostatnim roku uczelnianej kariery jego średnie wynosiły 13.8 punktu i 3.1 zbiórki. W całym sezonie, podczas 32 spotkań, trafił 78 rzutów z dystansu przy skuteczności 38%. W 2017 r. podpisał kontrakt z Charlotte Hornets i zagrał w dwóch meczach.

Coraz wyżej

Następnie Henderson dołączył do Greensboro Swarm w G-League, a później do włoskiej drużyny Scagliera Werona. W 19 rozegranych meczach legitymował się średnią: 12.4 punktu, 2,9 zbiórki i 1.4 asysty na mecz. W 2020 r. wrócił do Greensboro Swarm. Zdążył rozegrać 10 spotkań zdobywając średnio 8.7 punktu, zbierając 5.0 piłki, asystując 2.0 razy i przechwytując 1.3 piłki na mecz.

– Henderson z powodzeniem może występować na pozycjach od rozgrywającego do niskiego skrzydłowego. To dynamiczny koszykarz, który bardzo dobrze gra na pick and rollu, jest świetnym strzelcem, ale też doskonałym atletą i obrońcą. Obserwuję tego zawodnika od kilku sezonów. Za każdym razem chciałem go mieć u siebie, ale dopiero teraz nadarzyła się ku temu okazja – mówi trener Matthias Zollner.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również