Wiadomości z Gliwic

Arena Gliwice startuje. Ponad 30 imprez jeszcze w tym roku!

  • Dodano: 2018-05-04 09:00

Zapełnia się kalendarz imprez w Arenie Gliwice. Plan działania przedstawiła spółka Arena Operator, która została powołana  do kierowania jedną z najnowocześniejszych i największych hal widowisko-sportowych w Polsce.

Operator, który będzie zarządzał Areną Gliwice do 2020 r., przedstawił kalendarz imprez na najbliższe miesiące. Pierwsze wydarzenia odbędą się już za niespełna dwa tygodnie. 6 maja przez arenę główną przebiegnie grupa kobiet w ramach imprezy „Zawsze Pier(w)si”, organizowanej na rzecz walki z rakiem piersi. Na kolejny weekend zaplanowano m.in. Dni Otwarte obiektu, a kilka dni później pod Areną Gliwice odbędą tegoroczne IGRY. Szczegółowy program majowych wydarzeń dostępny jest na stronie miasta.

Pierwszą wielką imprezą w Arenie Gliwice będzie natomiast ASOT. Gliwice są jedynym miastem w Polsce, w którym holenderski DJ Armin van Buuren zaprezentuje swoje show „Be in the moment”. Widowisko, w którym wezmą udział fani z całego świata odbędzie się 30 maja. A to tak naprawdę dopiero początek. Kalendarz imprez na ten rok przewiduje na chwilę obecną ponad 30 wydarzeń, w tym między innymi:

  • Mistrzostwa Europy w Jiu – Jitsu – 1- 3 czerwca
  • Legends Football Challenge – 8 września
  • DSF Kickboxing Challenge – 20 września
  • Sensation – 13 października
  • Polska Noc Kabaretowa – 28 października
  • Disney On Ice – 6 - 9 grudnia

Atuty obiektu otwierają przed Gliwicami nowe perspektywy. Organizowanie wielkich widowisk muzycznych i imprez sportowych o randze międzynarodowej z pewnością podniesie atrakcyjność miasta i całej metropolii na mapie zarówno Polski, jaki Europy.

Zgodnie z zapowiedziami, Arena Operator będzie dążyć do tego, by w każdym roku w Gliwicach odbywało się kilkadziesiąt wielkich wydarzeń muzycznych, sportowych, rodzinnych czy społecznych oraz ponad sto mniejszych, na małej arenie.

Prężnie działająca Arena Gliwice to ogromna korzyść dla samego miasta. – Liczymy na rozwój tych dziedzin gospodarki, które teraz nie działają zbyt prężnie,  impuls gospodarczy  oraz przyciągniecie nowych mieszkańców. Wskazują na to doświadczenia innych miast, w których powstały takie obiekty. Liczymy, że w Gliwicach będzie podobnie  – mówi prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

Wszystko wskazuje na to, że to oczekiwania szybko się spełnią. Na pierwszy biletowany koncert – ASOT „Be in the moment” - sprzedano już wszystkie wejściówki. Szacuje się, że do Gliwic przyjedzie w związku z tym wydarzeniem ponad 2000 osób zza granicy. Na tej masowej imprezie skorzystają zatem m.in. gliwickie hotele, lokale gastronomiczne i przewoźnicy.

Arena Gliwice to spółka celowa powołana przez Fundację Radan do zarządzania obiektem.  – Stworzenie spółki jest jak najbardziej właściwym działaniem. Sama fundacja ma bardzo różne cele. Dzięki spółce celowej zarządzanie tym obiektem będzie bardziej czytelne – wyjaśnia Tadeusz Wesołowski, prezes Fundacji Radan.

Prezesem spółki jest Andrzej Bogucki, w jej skład wchodzą Paweł Chomentowski oraz Marcin Gawron. Przewodniczącym rady nadzorczej jest Marcin Herra.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.