Wiadomości z Gliwic

Bertrand Piccard doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej

  • Dodano: 2018-12-03 09:00

Pierwszy człowiek, który okrążył kulę ziemską samolotem zasilanym wyłącznie energią słoneczną, światowej sławy wizjoner i innowator – Bertrand Piccard – otrzyma tytuł doktora honoris causa Politechniki Śląskiej. Uroczystość odbędzie się 5 grudnia o godz. 11.00 w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach.

Bertrand Piccard poświęcił swoje życie zawodowe nauce. Jest lekarzem specjalizującym się w psychiatrii, ale to osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnych technologii sprawiły, że jego nazwisko znalazło się na ustach całego świata. Dwukrotnie okrążył kulę ziemską – najpierw balonem, a następnie samolotem własnego pomysłu, zasilanym wyłącznie energią słoneczną. Swymi dokonaniami chciał pokazać, że latanie bez zużycia nawet kropli paliwa, a tym samym bez szkody dla środowiska, jest możliwe.

Wraz z żoną Michele powołał do życia fundację Solar Impulse, której najnowszym przedsięwzięciem jest projekt World Alliance for Efficient Solutions, który ma na celu wybór tysiąca propozycji nie tylko przyjaznych dla środowiska, ale też finansowo opłacalnych dla przedsiębiorców.

Wręczeniu tytułu doktora honoris causa Bertrandowi Piccardowi będzie towarzyszyć konferencja naukowa, na której naukowcy z Politechniki Śląskiej przedstawią innowacyjne działania gliwickiej uczelni  na rzecz ochrony klimatu i środowiska.

Politechnika Śląska jest pierwszą polską uczelnią, która nada najwyższą godność akademicką Bertrandowi Piccardowi.

(źródło: Politechnika Śląska w Gliwicach)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.