Wiadomości z Gliwic

Bezpieczny Internet - spotkanie z funkcjonariuszami w Bibliotece Centralnej

  • Dodano: 2022-02-08 06:30, aktualizacja: 2022-02-07 23:24

8 lutego obchodzimy będziemy Dzień Bezpiecznego Internetu 2022.

Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Spotkanie z policjantami

Z tej okazji MBP Gliwice zaprasza o 18.00 na spotkanie, podczas których policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach opowiedzą o mądrym i bezpiecznym korzystaniu z sieci, zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu (oszustwa, włamania na konta czy cyberprzemoc), o wpływie mediów, w tym społecznościowych, na kierowców. Naszymi gośćmi będą funkcjonariusze z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii WP KMP Gliwice – mł. asp. Mateusz Piórkowski i Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice.

Spotkanie adresowane jest do młodzieży i dorosłych (rodziców i seniorów).

W godz. 15.30 – 17.30 będzie możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z policjantami gliwickiej Komendy.
Organizatorem DBI w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safe Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

  • Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
  • 8 lutego 2022 r.

BEZPIECZNY INTERNET - spotkanie i konsultacje z funkcjonariuszami KMP w Gliwicach

  • 15.30 – 16.30 – indywidualne konsultacje dotyczące cyberprzemocy i cyberzagrożeń – funkcjonariusz Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej KMP Gliwice
  • 16.30 – 17.30 – indywidualne konsultacje dotyczące cyberprzemocy i cyberzagrożeń wśród młodzieży – funkcjonariusz Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP Gliwice
  • 18.00 –  spotkanie z funkcjonariuszami z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii WP KMP Gliwice – mł. asp. Mateusz Piórkowski i Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice.
Bezpieczny Internet - spotkanie z funkcjonariuszami w Bibliotece Centralnej / fot. MBP Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również