Wiadomości z Gliwic

Bezpłatna mammografia – nie zwlekaj!

  • Dodano: 2020-07-30 10:00

Już wkrótce kolejna okazja do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnych pracowniach w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammobus stanie w piątek, 21 sierpnia na placu Krakowskim.

Badania potrwają od godz. 8.00 do 15.10. Mogą w nich wziąć udział panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone z powodu raka piersi i nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Aby skorzystać z badania należy się zarejestrować pod nr. tel. 58/666-24-44 (należy przygotować dowód osobisty) lub na stronie internetowej: http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie trzeba stawić się w wyznaczonym czasie, w maseczce ochronnej lub przyłbicy i zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.

– Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię. Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania – mówi Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.

Bezpieczeństwo mimo wszystko

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.