Wiadomości z Gliwic

Bezpłatna mammografia – nie zwlekaj!

  • Dodano: 2020-07-30 10:00

Już wkrótce kolejna okazja do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnych pracowniach w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammobus stanie w piątek, 21 sierpnia na placu Krakowskim.

Badania potrwają od godz. 8.00 do 15.10. Mogą w nich wziąć udział panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone z powodu raka piersi i nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Aby skorzystać z badania należy się zarejestrować pod nr. tel. 58/666-24-44 (należy przygotować dowód osobisty) lub na stronie internetowej: http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie trzeba stawić się w wyznaczonym czasie, w maseczce ochronnej lub przyłbicy i zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.

– Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię. Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania – mówi Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.

Bezpieczeństwo mimo wszystko

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.
W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.