Wiadomości z Gliwic

Bezpłatna mammografia w styczniu

  • Dodano: 2018-01-09 10:30

Kolejna okazja, żeby zrobić mammografię nadarzy się 15 i 16 stycznia. Mammobus będzie czekał na zainteresowane badaniem panie na Placu Krakowskim.

Z refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia badania piersi mogą skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie, w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi - mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka

Trwająca kilka minut mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Aby skorzystać z badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

UWAGA: Na badanie warto wziąć ze sobą klisze i wyniki poprzednich mammografii. Skierowanie lekarskie nie jest wymagane.

Bezpłatna mammografia w styczniu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również