Wiadomości z Gliwic

"Bujda na kółkach". Wystawa malarstwa w Gliwicach

  • Dodano: 2023-04-24 09:00

W ramach projektu "Biblioteka łączy" zaprasza się na wystawę malarstwa Katarzyny Warachim pt. "Bujda na kółkach". Jej ulubioną techniką malarską jest olej na płótnie i na papierze. Rzadziej posługuje się akwarelą.

Trochę o autorce wystawy

Głównym motywem jej prac są: pierroty, klauni i pajace, a także motywy roślinne i zwierzęce. Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju (Warszawa, Wrocław, Gdynia i Bydgoszcz) i za granicą (Lichtenstein, Praga, Budapeszt, Kaliningrad, Hamburg).

Katarzyna Warachim – gliwiczanka, absolwentka Teatrologii. Ukończyła również podyplomowo Psychologię Społeczną i Dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 1995 roku stypendystka Światowego Stowarzyszenia Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Liechtenstein. Od tegoż samego roku współpracuje z raciborskim wydawnictwem AMUN.

Jest autorką trzech tomików wierszy: „...jedna wielka zależność”, „Jesteśmy wśród was” i wydanego razem z Ireneuszem Słabickim zbiorku poezji pt. „białoczarne - czarnobiałe”. Jest laureatką I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Krakowie w 1995 roku, I  nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie w 2006 roku oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwic dla młodych twórców kultury w roku 1998. W 2002 roku została LADY D. w konkursie im. Krystyny Bochenek w kategorii kultura i sztuka, otrzymała również nagrodę LOŻY LIDERÓW „Trybuny Śląskiej za rok 2003. W 2014 roku Katarzyna Warachim została wyróżniona w konkursie GLIWICZANIN BEZ BARIER.

Podczas wernisażu zapewnia się: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu :Kultura bez barier:, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

  • Wstęp wolny.
  • Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
  • BUJDA NA KÓŁKACH – wystawa malarstwa Katarzyny Warachim
  • wernisaż 5 maja 2023 r., godz. 17.00
  • wystawa czynna do 15 maja 2023 r.
"Bujda na kółkach". Wystawa malarstwa w Gliwicach / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również