Wiadomości z Gliwic

Coraz więcej atrakcji na skwerze w Brzezince

  • Dodano: 2022-07-12 06:30, aktualizacja: 2022-07-11 22:44

Skwer pomiędzy ul. Łódzką, Olsztyńską, Gnieźnieńską i Rzeszowską w Brzezince jest sukcesywnie modernizowany i oferuje coraz więcej możliwości rekreacji. Właśnie doposażono go kolejnymi atrakcyjnymi urządzeniami.

Plac w Brzezince zyskuje na atrakcyjności

Mieszkańcy mają już do dyspozycji plac zabaw, stoły do gry w szachy, chińczyka, ping-ponga i piłkarzyki oraz siłownię pod chmurką. Mogą też szlifować formę na urządzeniach street workout parku i korzystać z tyrolki. Z myślą o małych wspinaczach zorganizowano też park linowy ze zjeżdżalnią rurową drabinkami i przeplotniami. Obok stanęły ławki, stojaki na rowery, zadbano też o trawniki. Zadania wykonano w poprzednich latach w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku – także w ramach GBO - plac doposażono dwiema trampolinami: modułową złożoną z 11 elementów ułożonych w literę „S” oraz trampoliną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażoną w specjalnie wyprofilowany podjazd dla wózków inwalidzkich. Z nowości pojawiły się też wymalowane na brukowanej posadzce podwórkowe gry miejskie. Inwestycja kosztowała około 100 tys. zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.