Wiadomości z Gliwic

Dobra passa Piasta Gliwice trwa!

• Dodano: 2023-04-18 06:30, aktualizacja: 2023-04-17 20:04

W niedzielnym meczu 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (16 kwietnia) Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Wisłą Płock 1:0. Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michael Ameyaw.

Pierwsza połowa przebiegła całkowicie pod dyktando Niebiesko-Czerwonych. To właśnie podopieczni Aleksandara Vukovicia byli stroną przeważającą, stwarzając sobie zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich. Jedną z nich wykorzystał Michael Ameyaw, który w 19. minucie rywalizacji pokonał Bartłomieja Gradeckiego.

W drugiej części sytuacja na boisku nie uległa zmianie i zawodnicy Piasta nadal kontrolowali przebieg meczu. Niebiesko-Czerwoni grali mądrze i skutecznie w defensywie, nie dopuszczając rywali do pola karnego. Spowodowało to, że goście swój pierwszy strzał w tym spotkaniu oddali dopiero w 69. minucie rywalizacji.

– To bardzo ważne zwycięstwo i istotny krok w kierunku osiągnięcia pierwszego celu, jakim jest utrzymanie klubu w Ekstraklasie. W następnych kolejkach musimy zrobić wszystko, aby utrzymać podobny poziom. Ten wynik to minimum, na które w pełni zasłużyliśmy – skomentował po meczu trener Niebiesko-Czerwonych Aleksandar Vuković.