Wiadomości z Gliwic

Dwanaście nowych 18-metrowych solarisów w Gliwicach

  • Dodano: 2019-05-16 13:45

PKM Gliwice systematycznie modernizuje tabor, zastępując wyeksploatowane pojazdy nowoczesnymi i ekologicznymi autobusami.

Dwanaście nowych 18-metrowych solarisów wyjechało w ostatnich dniach na gliwickie ulice

Nowe przegubowe niskopodłogowe wyposażone są w ekologiczne silniki DAF, automatyczne skrzynie biegów oraz elektroniczny układ hamowania. Zamontowano w nich monitoring wewnętrzny, klimatyzację, elektroniczne kasowniki i tablice kierunkowe. Pasażerowie mają także do dyspozycji 141 wygodnych miejsc siedzących, uchwyty do mocowania rowerów, ładowarki usb oraz darmowe wi-fi.

Autobusy są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych

To kolejna już partia „zielonych” autobusów zakupionych przez PKM Gliwice w ramach projektu „Ograniczenie zanieczyszczeń emitowanych do powietrza poprzez odnowienie taboru autobusowego wraz z budową placu parkingowego”. W kwietniu po gliwickich ulicach zaczęły kursować cztery 12-metrowe, najnowsze solarisy.

Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. W ramach projektu zakupiono w sumie 36 ekologicznych autobusów. Planowana całkowita wartość projektu wynosi ponad 52 mln zł, a unijne dofinansowanie ponad 29,2 mln zł. (mf)

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.