Wiadomości z Gliwic

Dziękujemy wolontariuszom!

  • Dodano: 2020-12-04 13:45

Ostatni miesiąc roku rozpoczyna powoli czas podsumowań. Przypadający 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest od wielu lat okazją do podsumowania całorocznej pracy gliwickich wolontariuszy, przede wszystkim jednak – do złożenia im serdecznych podziękowań.

Mijający rok wyglądał inaczej niż się spodziewaliśmy. Epidemia ograniczyła, a nawet wstrzymała działania w wielu branżach. Nie dotyczyło to jednak wolontariatu. Pomimo trudnej sytuacji nie zabrakło dobrych uczynków i woli pomocy ze strony gliwickich wolontariuszy. Zasługi tych nieocenionych bohaterów – zwłaszcza w czasie pandemii – są powodem, aby w imieniu wszystkich mieszkańców miasta powiedzieć im: DZIĘKUJEMY!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Prezydent Miasta Gliwice corocznie zapraszał wolontariuszy oraz członków organizacji, które z ich wsparcia korzystają, na Galę Wolontariusza. Podczas spotkania prezentowano działania wolontariuszy oraz nagradzano aktywnych społeczników. W tym roku takie spotkanie nie jest możliwe. Niech jego namiastką będzie jednak specjalnie przygotowany film, poprzez który prezydent Gliwic Adam Neumann chce skierować słowa podziękowań do wszystkich wolontariuszy.

Nagranie prezentuje również jak wyglądał wolontariat w 2020 r., zdominowanym przez walkę z epidemią koronawirusa. W filmie wzięli udział gliwiccy wolontariusze i członkowie organizacji pozarządowych, instytucji oraz firm. Oczywiście nie obejmuje on wszystkich działań.  Wiemy, że cichych bohaterów wśród nas jest wielu, dlatego zachęcamy do pokazania ich światu. W tym celu przez cały grudzień zapraszamy do oznaczania tych osób w mediach społecznościowych hasztagiem #bohatergliwicki. Powiedzmy światu o osobach, które bezinteresownie pomagały. Może takim bohaterem jest członek Twojej rodziny? Znajomy? Sąsiad?

Poznajcie naszych wolontariuszy – naszych, bo działających blisko nas, wspierających osoby potrzebujące pomocy w naszym otoczeniu. Być może ten film pomoże komuś odkryć i w sobie energię, pomysł na działanie. Być może pozwoli dostrzec po raz pierwszy tych bohaterów, którzy na co dzień nie rzucają się w oczy.

Premiera filmu 5 grudnia (Międzynarodowy Dzień Wolontariusza), punktualnie o godzinie 12.00. Film będzie dostępny na kanale Youtube Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych oraz  na facebooku GCOP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również