Wiadomości z Gliwic

Dzień powszedni w gliwickiej Policji. Przekrój ważniejszych wydarzeń

  • Dodano: 2023-04-07 06:45, aktualizacja: 2023-04-07 06:57

Przedwczoraj w naszym rejonie zgłoszono jedną kradzież z włamaniem do altanki, zaginięcie osoby dorosłej oraz nieletniego, przestępstwo znęcania, a także złamania zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, dwóch ściganych listami gończymi, jednego ściganego nakazem doprowadzenia do aresztu i nieletniego sprawcę kradzieży rozbójniczej.

Podsumowanie ostatnich interwencji

Nasi detektywi ustalili kolejnego sprawcę kradzieży sklepowej – jego zatrzymanie to kwestia najbliższych godzin. Niestety, kradzieże sklepowe to codzienność. Najczęściej kradzione są łatwe do „upłynnienia”, małe gabarytowo i cenne przedmioty. Tym razem skradziono sprzęt elektroniczny.

Na autostradzie A1 funkcjonariusze z komisariatu autostradowego zatrzymali 51-latka, który prowadził audi, mając sądowy zakaz kierowania.

Policjanci z V komisariatu doprowadzili do prokuratury 22-latka, który skradł towar w sklepie, a podczas interwencji pracownika ochrony – poturbował go. Podejrzany, pod dozorem policji, czeka na proces karny.

Mundurowi z „dwójki” doprowadzili do prokuratury 52-letniego sprawcę fizycznej i psychicznej przemocy domowej. Mężczyzna czeka na proces sądowy, nie może zbliżać się do pokrzywdzonej. W Paniówkach na ul. Gliwickiej dwaj kierowcy dokonali obywatelskiego ujęcia jadącego oplem 60-latka. Policjanci przejęli mężczyznę i zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec powiatu gliwickiego ma w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Stróże prawa z I komisariatu ujęli w centrum miasta 55-latka ściganego listem gończym. Podobnie policjanci z komisariatu drugiego, ścigający osoby poszukiwane – ci zatrzymali przy ul. Toszeckiej 50-latka. Obu mężczyzn przetransportowano do aresztu śledczego.

Kryminalni z pyskowickiego komisariatu wyjaśniają sprawę zgłoszonej przemocy domowej - matki nad nieletnią córką.

Do gliwickiej policji wpłynęło zawiadomienie od 70-letniej pasażerki autobusu komunikacji miejskiej, która zawiadomiła, że stała się ofiarą zbyt gwałtownego manewru – upadła i doznała obrażeń w postaci złamania.

Policjanci z III komisariatu, na ul. Jedności, ujęli poszukiwanego 16-latka. Chwilę wcześniej chłopak dokonał kradzieży artykułów alkoholowych, był zresztą nietrzeźwy i w chwili zatrzymania niezwykle agresywny. Aby agresora opanować, obezwładniali go dwaj funkcjonariusze, którym do pomocy przybył kolejny patrol. Młodzieniec najpierw odgrażał się, potem proponował łapówkę, a ostatecznie trafił do izby wytrzeźwień. Sprawę rozstrzygnie sąd dla nieletnich.

W policyjnym areszcie znajdował się Gruzin, który spowodował zdarzenie drogowe. Okazało się, że nie posiadał żadnych dokumentów. Tego typu sytuacje wymagają jednak potwierdzenia tożsamości osoby, bez którego nie można jej zwolnić z aresztu. Policjanci podjęli duży wysiłek, by dane obywatela Gruzji potwierdzić.

Policjantów z V komisariatu ściągnięto z domów, wstrzymano tych kończących służbę oraz wezwano posiłki z oddziałów prewencji w Katowicach, aby szukać 38-letniego gliwiczanina, który pozostawił list pożegnalny. Przeszukiwano piwnice, strychy, pustostany, otwarte wieczorem lokale, tereny leśne i zadrzewione, ogródki działkowe, cmentarze, tereny zbiorników wodnych - słowem wszystkie możliwe miejsca w rejonie Sośnicy i Ligoty Zabrskiej, także tory kolejowe, dworzec oraz centrum przesiadkowe. Co oczywiste, sprawdzano też szpitale, ustalano znajomych mężczyzny. W działaniach do późnych godzin nocnych uczestniczyło 56 funkcjonariuszy oraz przewodnik z psem tropiącym. Niestety, nie natrafiono na żaden ślad zaginionego.

To kolejny dzień z rzędu, w którym poszukiwane były osoby zaginione. Czynności poszukiwawcze trwają. Poprzednie działania zakończyły się happy endem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również