Wiadomości z Gliwic

Fala wypadków drogowych. Policja apeluje o ostrożność w czasie upałów!

  • Dodano: 2023-07-12 10:00

Policja przypomina, że promienie słoneczne mogą ograniczać akomodację oka i wpływać na bezpieczeństwo na drogach. Nagrzewają też karoserie i wnętrza pojazdów, tym samym w znacznym stopniu osłabiając zdolność koncentracji kierowców. Jak twierdzą lekarze, wysoka temperatura przyspiesza metabolizm i zwiększa zużycie tlenu. W takich warunkach kierowcy szybciej się męczą, może dochodzić do chwilowych omdleń, którym sprzyja odwodnienie lub choroby krążeniowe. 

Raport wypadków drogowych 

  • Wczoraj na granicy Gliwic i Kleszczowa doszło do zderzenia motocykla oraz samochodu osobowego. Przed godziną 8.00 prowadzący toyotę 43-latek wykonywał manewr skrętu w lewo i nie zauważył jadącego z naprzeciwka motocykla marki BMW. 38-letni zabrzanin doznał obrażeń, został przewieziony do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.
  • Przed godziną 16.00 w Nieborowicach, na wysokości Mysiej Góry, 20-latek kierujący mazdą z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, doprowadzając do zderzenia czołowego z suzuki swiftem, kierowanym przez 23-letnią zabrzankę. Kobieta doznała obrażeń.
  • Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków, do których doszło dziś ok. godz. 8.00. Na ulicy Nowy Świat w Gliwicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna z uczestniczek - ciężarna - uskarżała się na bóle brzucha. Tuż po 8.00 skoda potrąciła pieszą na ulicy Portowej.
  • Przedwczoraj przed godz. 12.00 przy Myśliwskiej 59-latek kierujący lexusem potrącił na oznakowanym przejściu 56-latka. Pieszy z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Apel policyjny 

Policja apeluje, aby zachowywać ostrożność na drodze, uwzględniając wszystkie czyhające zagrożenia, które może napotkać kierowca.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również