Wiadomości z Gliwic

Ferie z Teatrem. Poznaj program!

  • Dodano: 2023-01-11 07:00, aktualizacja: 2023-01-10 21:39

Ferie to czas odpoczynku, ale też wielu ciekawych możliwości. Nawet, jeżeli nie wyjeżdżacie na zimowiska, wyprawy, obozy narciarskie czy do babci, nie będziecie się nudzić! W Gliwicach sporo będzie się działo. Sprawdźcie, jakie atrakcje na was czekają. Dziś propozycja Teatru Miejskiego.

Podczas ferii w Teatrze będzie okazja, by zobaczyć spektakl "Opowieść wigilijna” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. To metaforyczna opowieść o skąpym, pozbawionym uczuć starcu, która od niemal 200 lat porusza serca i umysły. Wiktoriańskie opowiadanie Charlesa Dickensa o przemianie Ebenezera Scrooge’a było wielokrotnie wznawiane, tłumaczone na inne języki, adaptowane przez twórców filmu i teatru.

– Historia Scrooge’a to uniwersalna opowieść o tym, że dobro nie tylko zwycięża nad złem, ale niesie ze sobą prawdziwą radość – mówi Joanna Oparek, autorka adaptacji. 

Spektakl przeznaczony jest dla widzów wieku powyżej 7. roku życia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej teatr.gliwice.pl. Teatr organizuje także feryjne warsztaty teatralne, lista uczestników jest już jednak zamknięta.

Zobacz również:

Ferie z Teatrem. Poznaj program! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również