Wiadomości z Gliwic

Festiwal Nauki w Gliwicach. Atrakcje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8

  • Dodano: 2023-04-04 10:00

Nauka nie musi być nudna! Po raz kolejny udowodnią to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, którzy zapraszają na Festiwal Nauki. Na zainteresowanych czeka mnóstwo atrakcji.

Już 13 kwietnia, w godzinach 15.00–18.00, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Syriusza 30 zamieni się w centrum warsztatów i dydaktyki eksperymentalnej. Wszystko za sprawą Festiwalu Nauki, którego głównymi organizatorami są uczennice i uczniowie gliwickiej placówki. Wydarzenie – kierowane w szczególności do dzieci i młodzieży – połączone będzie z dniem otwartym. Warto przyjść i zobaczyć, dlaczego uczniowie tej szkoły twierdzą, że nauka nie jest nudna. 

Co zobaczymy podczas Festiwalu Nauki?

Warsztaty, eksperymenty, pokazy, gry i zabawy – to wszystko będzie częścią tegorocznej edycji festiwalu. Uczestnicy będą mogli przyjrzeć się naukom ścisłym z bliska i przekonać się, że przez praktykę można przyswoić sporą dawkę wiedzy – i to w przyjemny sposób! Wsparciem przez cały czas będą młodzi naukowcy, którzy już teraz w zespołach starannie planują swoje stanowiska.

W programie między innymi: produkcja mydeł, warsztaty modelarskie, planetarium, strefa medyczna i strefa sportu, wirtualna rzeczywistość, gry i zabawy językowe dla dzieci i młodzieży, a także dmuchane zamki i konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również