Wiadomości z Gliwic

Geniusz z Gliwic w drodze po królewską koronę

  • Dodano: 2018-07-04 07:45, aktualizacja: 2018-07-03 10:01

Studenci Politechniki Śląskiej przygotowują się do kolejnego wyścigu Shell Eco-marathon. W czwartek zameldują się na torze w Londynie.

Stworzone przez koło naukowe SmartPower team bolidy startowały już na torach w Holandii czy Francji. Teraz przyszedł czas na Londyn. 34. edycja Shell Eco-marathon będzie głównym punktem festiwalu pomysłów i innowacji Make the Future Live, który odbędzie się w dniach 5 – 8 lipca w Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety w Londynie.

Gliwicki zespół wystartuje w kategorii Urban Concept Hydrogen i wystawi HydroGenius’a. To elektryczny bolid napędzany ogniwem wodorowym, w którym zastosowano technikę, umożliwiającą odzyskiwanie energii. Zdecydowanie przyda się to w wyścigu, gdzie trzeba przejechać jak najwięcej kilometrów, a w „baku” jest tylko 1kWh.

Podczas tegorocznego Shell Eco-marathon umiejętnościami w zakresie projektowania i konstrukcji pojazdów pochwali się łącznie 175 zespołów z 24 krajów z Europy i spoza kontynentu. Polskę reprezentować będzie aż 7 drużyn z Polski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.