Wiadomości z Gliwic

Gliwiccy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z licealistami

  • Dodano: 2023-03-16 07:00, aktualizacja: 2023-03-15 20:52

Gliwiccy policjanci systematycznie prowadzą akcje profilaktyczne w różnych środowiskach, oczywiście na temat bezpieczeństwa. Ostatnio spotkali się z licealistami ze szkoły Filomata. Policyjny profilaktyk oraz dzielnicowy z III komisariatu mówili młodym ludziom o odpowiedzialności prawnej, jaką już (nowa ustawa) od 10. roku życia ponoszą.

Niech Twoja szkoła zaprosi policjantów!

Podczas spotkań z młodzieżą poruszane są obszary z tematyki przestępczości w wirtualnym świecie i zagadnienia prawne, jakie dotyczą przede wszystkim ludzi młodych. Policjanci odpowiadają na pytania o zjawisko hejtu, przemocy w cyberprzestrzeni, narkotyków i demoralizacji.

Jesteśmy też w okresie przedwiośnia, a wiosną młodzi ludzie wsiądą na rowery, hulajnogi czy inne sprzęty transportu osobistego. Podczas spotkania poruszano zatem i tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przed młodszym aspirantem Mateuszem Piórkowskim z wydziału prewencji oraz aspirantem Piotrem Radzikiem, dzielnicowym z III komisariatu, kolejne liczne wizyty w szkolnych salach. W tym miejscu zachęca się szkoły do kontaktu z naszym wydziałem prewencji celem, którego funkcjonariusze są otwarci na propozycje tematów spotkań profilaktycznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również