Wiadomości z Gliwic

Gliwice mają dwie nowe poradnie

  • Dodano: 2022-03-29 06:30, aktualizacja: 2022-03-28 20:33

Od połowy marca w Domu Nadziei przy ul. Głównej 30 w Łabędach działa Poradnia Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Fundacja Dom Nadziei prowadzi Zamknięty Ośrodek Leczenia Uzależnień dla młodzieży, ale świadczy także pomoc poprzez specjalistyczne poradnie. Działa w Gliwicach od 2021 r. Ośrodek został przeniesiony z Bytomia na ul. Główną 30 w Łabędach. Siedzibą Fundacji jest dawna szkoła – budynek został wydzierżawiony od miasta na 30 lat, wyremontowany m.in. dzięki wsparciu miasta (1,32 mln zł) i przekazany na cele Fundacji.

W ciągu 26 lat działalności Fundacji z pomocy skorzystało ponad 6 tys. osób. Rocznie z samych poradni korzysta około 500 osób (to ponad 640 godz. terapii), a około 100 osób podejmuje leczenie stacjonarne.

W poradniach bezpłatną pomoc znajdą dzieci i młodzież z różnymi problemami, nie radzące sobie z emocjami lub komunikacją w rodzinie oraz uzależnione i zagrożone uzależnieniem, a także ich rodziny. Program powstał głównie z myślą o mieszkańcach Gliwic, ale z pomocy mogą skorzystać również rodziny z okolicznych miast.

Dom wielkich nadziei

W Domu Nadziei realizowany jest obecnie specjalny bezpłatny profilaktyczny program „Zielony Parasol” dla dzieci i młodzieży z Gliwic i okolic, zagrożonych uzależnieniem od substancji psychoaktywnych oraz ich rodzin. Niebawem ruszy projekt „Nadzieja dla rodzin”, w ramach którego oferowana będzie pomoc terapeutyczna i rehabilitacyjna dla osób uzależnionych i współuzależnionych oraz członków ich rodzin. Miasto Gliwice wsparło realizację tego zadania przekazując dotację w wysokości 50 tys. zł.

Fundacja Dom Nadziei

  • ul. Główna 30, Gliwice
  • e-mail: biuro@domnadziei.pl
  • Telefon: 32/286-06-23 (rejestracja pacjentów odbywa się pod numerem wewnętrznym 24)
  • Więcej informacji na temat poradni można znaleźć na www.domnadziei.pl.
Gliwice mają dwie nowe poradnie / fot. UM Gliwice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.