Wiadomości z Gliwic

Gliwice: Przewiercił rurę gazową. Natychmiast zaprzestał pracy i powiadomił służby

  • Dodano: 2021-03-01 06:30, aktualizacja: 2021-02-28 17:59

W ubiegłą środę w Sośnicowicach, podczas wykonywania odwiertów geologicznych, pracownik nieumyślnie przewiercił rurę gazową. Zrozumiawszy, co się stało, zareagował prawidłowo – natychmiast zaprzestał pracy i powiadomił służby.

W środę, około godziny 14.15 w rejonie ul. Gimnazjalnej w Sośnicowicach doszło do przewiercenia rury gazowej. Zdarzyło się to podczas prac geodezyjnych związanych z budową lokalnego centrum przesiadkowego. Prawidłowe zachowanie robotnika, który odkrył awarię, będącą efektem wiercenia w gruncie, spowodowało natychmiastową reakcję służb.

Na miejsce przyjechali policjanci, straż pożarna i pogotowie gazowe

Natychmiast wytyczono obszar zagrożony wybuchem, zamknięto przejazd przyległymi ulicami i ewakuowano 15 mieszkańców okolicznych domów. O godz. 16.18 zakończono działania – wszystko skończyło się dobrze, ludzie mogli wrócić do swoich domów. W działaniach udział wzięło 5 patroli policji (łącznie 11 funkcjonariuszy), 9 zastępów staży pożarnej (23 strażaków) oraz pracownicy spółki gazowniczej. Policjanci z Komisariatu Policji I w Gliwicach wyjaśniają sprawę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również