Wiadomości z Gliwic

Gliwice przywracają błękit. Mieszkańcom pomoże ekodoradca

  • Dodano: 2022-06-10 07:00, aktualizacja: 2022-06-09 18:19

Realizowany przez miasto projekt "Śląskie. Przywracamy błękit" wchodzi w kolejny etap działań  – Gliwice zatrudniły ekodoradcę.

Jego zadaniem będzie wspieranie mieszkańców w pozyskiwaniu dotacji na różnorodne działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i udzielanie niezbędnych informacji.

Ekodoradcą została Katarzyna Raszkowska z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Można się z nią kontaktować pod numerem telefonu 32/238-55-26.

Czym zajmuje się ekodoradca?

Do głównych zadań ekodoradcy będzie należało udzielanie wsparcia w zakresie pozyskiwania dotacji do wymiany źródła ciepła, a także informowanie o dostępnych formach wsparcia w tym zakresie. Przekaże najważniejsze informacje dotyczące deklaracji o źródłach ciepła (CEEB) – obowiązujących terminów, form i zasad jej składania. Ekodoradca będzie również prowadził działania mające na celu realizację Programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego, w tym spraw związanych z wymianą starych kotłów węglowych. Dodatkowo zadaniem ekodoradcy będzie prowadzenie działań edukacyjnych.

Celem projektu "Śląskie. Przywracamy błękit” jest poprawa jakości powietrza na terenie województwa śląskiego poprzez efektywne wdrożenie Programu ochrony powietrza oraz realizację zapisów uchwały antysmogowej. Rezultatem wdrażanych działań będzie zmniejszenie niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń na jakość życia jego mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również