Wiadomości z Gliwic

Gliwice: Złote Mistrzostwa Śląska bokserów GUKS Carbo

• Dodano: 2023-03-21 07:15, aktualizacja: 2023-03-20 21:48

Łącznie 7 medali – w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe – zdobyli podczas Mistrzostw Śląska Kadetów i Juniorów w Boksie Olimpijskim zawodnicy Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Carbo.

Rywalizowali bokserzy z 28 śląskich klubów

Najważniejsze dla kadetów zawody w roku odbyły się w połowie marca w Skoczowie. Wśród mistrzów Śląska, którzy automatycznie otrzymali prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – równoznacznej z Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej – znaleźli się m.in. zawodnicy gliwickiego GUKS Carbo.

Wśród kadetów złoty medal w kategorii wagowej do 54 kg zdobył Jakub Marcinów. Kolejne złoto, tym razem w kategorii do 48 kg, wywalczył Maciej Surdel. Ze złotym medalem wrócił także Michał Baumann, który rywalizował w najlżejszej kategorii wagowej – 44–46 kg. Brązowym medalem może pochwalić się natomiast Tymoteusz Dawicki. Swój debiut na zawodach tego szczebla zaliczyła też Kinga Marciniak, która także wróciła z mistrzostw z brązowym medalem.

Na podium stanęli także juniorzy GUKS Carbo. Srebrny medal w kategorii wagowej do 57 kg wywalczył Brajan Jaśkowiak. Z kolei brąz zgarnął Patryk Olszewski.

– Jestem zadowolony ze startu chłopaków. Wszyscy zawodnicy, którzy pojechali na mistrzostwa wrócili z medalami, ale dla mnie ważniejsze jest to, że robią systematyczne postępy i są coraz lepsi. Teraz zaczynamy przygotowania do Mistrzostw Polski – mówił Viktor Lebedynets, trener bokserów GUKS Carbo Gliwice.

Gliwice: Złote Mistrzostwa Śląska bokserów GUKS Carbo / fot. UM Gliwice