Wiadomości z Gliwic

Gliwice: Zygmunt Frankiewicz namaścił następcę. To wiceprezydent Adam Neumann

  • Dodano: 2019-10-18 11:45

Kto będzie rządził Gliwicami przez najbliższe miesiące? Na razie nie wiadomo – chociaż mówi się o Januszu Moszyńskim – ale wiadomo kto może po przyspieszonych wyborach.

Dotychczasowy prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz przedstawił dzisiaj w blasku fleszy człowieka, którego widziałby na swoim miejscu. To wiceprezydent Adam Neumann.

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

W Gliwicach oficjalnie rozpoczęło się bezkrólewie. Wczoraj komisarz wyborczy wydał postanowienie wygaszające mandat Zygmunta Frankiewicza. Tym samym stanowiska stracili także jego zastępcy. Wśród mieszkańców miasta opinie dotyczące tego, czy to dobrze czy źle, że Frankiewicz przestaje rządzić miastem, są podzielone.

-Z jednej strony źle, a z drugiej strony może dobrze bo może da im tam popalić w Warszawie trochę, ale szkoda że odchodzi. Mam nadzieję, że na jego miejsce przyjdzie taki sam dobry prezydent jakim był pan Frankiewicz – mówi Halina Kolska, mieszkanka Gliwic.

-Może się coś zmieni w tych Gliwicach w końcu. Wie pani jak to jest – jak ta Zwycięstwa wygląda – same dziury a nikt tego nie robi. Obiecują tego tylko – mówi Janusz Żółkiewicz, mieszkaniec Gliwic

Będzie go brakowało, bo Gliwice za jego rządów się rozwinęły. Gliwiczanie tego nie doceniają, ponieważ nie widzą tego jak miasta, które są obok jak Zabrze, Ruda Śląska, Bytom który że tak powiem upada mają fatalnych prezydentów. Natomiast pan Zygmunt Frankiewicz był bardzo dobrym prezydentem – podkreśla Joanna Leśniewska, mieszkanka Gliwic.

Wraz z końcem prezydentury Frankiewicza kończy się także pewien rozdział w historii miasta – Frankiewicz był najdłużej w Polsce urzędującym prezydentem – rządził Gliwicami 26 lat. Aktualnie władzę w mieście sprawują naczelnicy i sekretarz – mają upoważnienia, na podstawie których mogą realizować podstawowe funkcje miasta. To jednak rozwiązanie tymczasowe.

Kto będzie rządził Gliwicami przez najbliższe miesiące? Na razie nie wiadomo - chociaż mówi się o Januszu Moszyńskim - ale wiadomo kto może po przyspieszonych wyborach

Kto będzie rządził Gliwicami przez najbliższe miesiące? Na razie nie wiadomo – chociaż mówi się o Januszu Moszyńskim – ale wiadomo kto może po przyspieszonych wyborach

Będzie powołany urzędujący prezydent, czyli będzie pełniący obowiązki miasta Gliwice, który wejdzie we wszystkie kompetencje prezydenta. Jego zadaniem będzie zarządzanie miastem, ale oprócz tego przygotowanie miasta do rozpoczęcia procesu wyborczego, tak aby mieszkańcy mogli wybrać nowego prezydenta Gliwic – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Wniosek do premiera o powołanie pełniącego obowiązki prezydenta ma zostać złożony w najbliższych dniach. Wiadomo już kto stanie do walki o fotel prezydenta. Frankiewicz publicznie namaścił dziś swojego następce. Ma nim być Adam Neumann, który pełnił funkcję wiceprezydenta Gliwic.

Zamierzam się zaangażować w tą kampanię, wspierać pana Adama Neumanna w wyborach. Liczę, że to będzie swoisty plebiscyt dlatego że zgodnie z porozumieniem w ramach paktu senackiego partie opozycyjne liczę na to, że nie wystawią swoich kandydatów do funkcji prezydenta miasta – w związku z czym spodziewamy się, że będzie ktoś z partii rządzącej oraz Adam Neumann. Jeśli będą inni kandydaci to nie wspierani przez te większe partie – mówił dzisiaj podczas konferencji prasowej Zygmunt Frankiewicz, senator, były prezydent Gliwic.

Adam Neumann gwarantował dziś, że będzie kontynuował dzieło Zygmunta Frankiewicza.

Tak jak pan prezydent powiedział stanowimy zespół. Zespół, który od wielu lat współpracuje ze sobą. Wiele inwestycji jest rozpoczętych istotnych dla miasta – podkreślał Adam Neumann, kandydat na prezydenta Gliwic.

Na giełdzie nazwisk potencjalnych kontrkandydatów Neumanna do prezydenckiego fotela w Gliwicach pojawia się między innymi aktualny wojewoda śląski – Jarosław Wieczorek. Zapytany przez nas czy to prawda, że będzie walczył o fotel prezydenta Gliwic odpowiedział, że do wyborów jest daleko, a dzisiaj jednoznacznej odpowiedzi nie można udzielić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również