Wiadomości z Gliwic

Gliwicki policjant z tytułem najlepszego nauczyciela

  • Dodano: 2019-05-16 13:30

Podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym, organizowanego przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej, wyróżniono policjanta garnizonu gliwickiego, sierż. sztab. Sławomira Tokarza, przyznając mu tytuł najlepszego nauczyciela klas mundurowych w Polsce.

Sławomir Tokarz służy w V KP w Gliwicach (komisariat w Sośnicy), a prócz tego jest nauczycielem w szkołach z klasami o profilu mundurowym w Gliwicach, Knurowie i Pyskowicach. Te dwie funkcje łączy z powodzeniem już 10 lat. 

Przyznana właśnie nagroda - tytuł najlepszego nauczyciela klas mundurowych w naszym kraju - pokazuje, że jest nie tylko dobrym funkcjonariuszem, ale i świetnym wychowawcą młodych pokoleń. Ceniony i szanowany przez młodzież, powoduje, że w szeregi policji czy wojska wstępują nowe osoby. 

Tokarz znany jest z żelaznej dyscypliny, szerzenia patriotyzmu oraz szacunku dla munduru

Nasz policjant zajmuje się także sportami walki, a prowadząc w Knurowie klub sportowy, zachęca młodych ludzi do uprawiania sportu, co jest rewelacyjnym sposobem na uchronienie młodzieży przed wszelkimi uzależnieniami. 
Za swoją działalność wyróżniany był już wielokrotnie przez różne gremia, w tym media. 

Warto dodać, że podczas wspomnianego turnieju podopieczni Sławomira Tokarza z ZSZ nr 2 w Knurowie zajęli I miejsce, zaś jego uczennicę wybrano najbardziej waleczną uczestniczką zawodów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.