Wiadomości z Gliwic

Gliwiczanie zdobyli Drużynowy Puchar Polski mężczyzn w tenisie stołowym!

  • Dodano: 2024-05-14 12:45

Po raz pierwszy w historii gliwiczanie zwyciężyli w Drużynowym Pucharze Polski w tenisie stołowym. Klub Tenisa Stołowego Gliwice w finale pokonał skład z Ostrzeszowa i gospodarzy imprezy z Suchedniowa, zdobywając tym samym tytuł najlepszej drużyny w Polsce w sezonie 2023/2024. 

Najlepsi z najlepszych

Finałowy turniej został rozegrany w sobotę, 11 maja, w świętokrzyskim Suchedniowie. Zmierzyły się w nim 3 najlepsze drużyny w kraju – KTS MDC² Park Gliwice, KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i UKS PIAST Poprawa Ostrzeszów.

W pierwszym spotkaniu gliwiczanie pokonali 4:1 gospodarzy i faworytów imprezy – KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – na co dzień uczestniczących w rozgrywkach LOTTO Superligi. W finałowym meczu podjęli drużynę UKS PIAST Poprawa Ostrzeszów, z którą dwukrotnie spotkali się w tym sezonie podczas rozgrywek I Ligi Mężczyzn w grupie Południowej. To emocjonujące spotkanie zakończyli wygraną 4:3, która zapewniła im zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Polski mężczyzn w tenisie stołowym. 

Za gliwiczanami, na 2. stopniu podium stanęła drużyna Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Miejsce 3. zajął skład UKS Piast Poprawa Ostrzeszów.

Trener doskonale przygotował zawodników

Drużynę gliwiczan do historycznego zwycięstwa poprowadził Grzegorz Felkel, który w sobotę pokonał wszystkich swoich rywali. W zwycięskim składzie towarzyszyli mu kapitan drużyny Jarosław Tomicki (wicemistrz Polski seniorów w singlu z 2010 i 2012 roku, przed laty mistrz Europy kadetów w mikście), Jakub Masłowski oraz Dariusz Steuer – prezes klubu i kierownik drużyny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również