Wiadomości z Gliwic

Gliwiczanin dwukrotnym Mistrzem Świata Służb Mundurowych

  • Dodano: 2023-08-02 09:30, aktualizacja: 2023-08-02 10:47

Dariusz Steuer – strażak z Gliwic zdobył dwa złote medale podczas Światowych Igrzysk Służb Mundurowych 2023 w kanadyjskim Winnipeg. Polak – zarówno w turnieju indywidualnym, jak i deblu – okazał się lepszy od zawodników z Kanady, Australii, Filipin, USA, Hongkongu i Hiszpanii. 

Czterej reprezentanci Gliwic 

Największe tego typu międzynarodowe zawody służb mundurowych rozpoczęły się 28 lipca i potrwają do 6 sierpnia. Nasze miasto reprezentuje na nich czterech strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach: dowódca JRG Knurów – kpt. Michał Rutecki i mł. asp. Arkadiusz Bazan – ratownik JRG Łabędy (siatkówka plażowa), kpt. Mateusz Filipski – dowódca zmiany w I JRG Knurów (martwy ciąg i wyciskanie na ławce) oraz mł. kpt. Dariusz Steuer – zastępca dowódcy zmiany w II JRG Knurów (tenis stołowy). 

Podwójne złoto dla Dariusza Steuera

To właśnie ostatni z reprezentantów – Dariusz Steuer – który oprócz służby w knurowskiej jednostce jest także prezesem Klubu Tenisa Stołowego Gliwice i trenerem w Akademii Tenisa Stołowego, może pochwalić się podwójnym złotem, które wywalczył w kategorii indywidualnej oraz w deblu. W grze pojedynczej gliwiczanin najpierw pokonał w grupie zawodników z Kanady, Australii, Filipin i USA, w półfinale zwyciężył z Polakiem, a następnie w finale zdominował reprezentanta Hongkongu, zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W grze podwójnej nasz reprezentant startował w parze z pokonanym wcześniej Polakiem, Pawłem Bielunkiewiczem. Panowie nie mieli sobie równych. Pokonując pary z Kanady, Hiszpanii i USA wywalczyli tytuły Mistrzów Świata w grze podwójnej.


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również