Wiadomości z Gliwic

Gliwiczanin Kacper Szczurowski z brązem Uniwersjady w Chinach

• Dodano: 2023-08-02 10:30

Kacper Szczurowski – judoka AZS Gliwice – wywalczył dla Polski brązowy medal podczas 31. Letniej Uniwersjady w chińskim Chengdu. W decydującej walce gliwiczanin pokonał doświadczonego reprezentanta Węgier.

Rywalizacja w kilkunastu dyscyplinach

Letnia Uniwersjada (Chengdu 2021 FISU World University Games) to międzynarodowe zawody, rozgrywane od 27 lipca do 8 sierpnia w chińskim Chengdu. Reprezentacje z całego świata rywalizują w kilkunastu konkurencjach sportowych: gimnastyce artystycznej, pływaniu, badmintonie, lekkoatletyce, szermierce, koszykówce, siatkówce, judo, kajakarstwie, strzelectwie sportowym, piłce wodnej, taekwondo, skokach do wody, tenisie i wushu.

Brązowy medal dla gliwiczanina

W poniedziałek, 31 lipca udane występy zaliczył Kacper Szczurowski – judoka reprezentujący polski AZS. W kategorii powyżej 100 kg w 1/16 finału gliwiczanin pokonał reprezentanta Brazylii, Guilherme Oliuveira Cabral. Następnie w 1/8 finału przegrał z Japończykiem, Yutą Nakamurą (późniejszym zwycięzcą). Kolejną zwycięską walkę Szczurowski stoczył z Francuzem, Amadou Meite. W kluczowym pojedynku pokonał utytułowanego reprezentanta Węgier, Richarda Sipocza, zdobywając brązowy medal.

– Cieszę się ze zwycięstwa, bo walka o brąz jest bardzo trudna – albo się zostanie z medalem, albo z niczym. Dodatkowo cieszy mnie to, że zdobyłem ten medal dla Polski. Na razie to do mnie jeszcze nie dochodzi, bo jestem świeżo po walce, ale duma jest ogromna – mówi Kacper Szczurowski w rozmowie z Akademickim Związkiem Sportowym.

Źródło: Urząd Miasta Gliwice