Wiadomości z Gliwic

Gratka dla aktywnych! W Gliwicach przybędzie miejsc do aktywnego spędzania czasu

  • Dodano: 2020-02-27 10:30

W Gliwicach przybędzie miejsc do wspinania, skakania, zjeżdżania, wykonywania ekstremalnych ewolucji na rolkach, rowerowych bunny hopów oraz ćwiczeń kształtujących sylwetkę i wytrzymałość.

W Brzezince powstanie park linowy ze zjeżdżalnią rurową dla dzieci, przy ul. Sadowej rolkowisko, przy ul. Dzionkarzy street workout park i pumptrack, a w dzielnicy Kopernika – street workout park.

Kopernik na drążku

Wiadomo już, że street workout park na Koperniku, pomiędzy ulicami Gwiazdy Polarnej i Syriusza, zrealizuje firma Free Kids A. Gąsiorek Z. Andruszowski S.C. z Trzęsowic. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, park ćwiczeń będzie gotowy do końca sierpnia 2020 r. Koszt inwestycji to niecałe 100 tys. zł.

Stare Gliwice na rolkach

Również w ramach GBO 2020 powstanie kolejne w mieście rolkowisko. Tor do jazdy na rolkach i hulajnogach, o długości około 170 m i szerokości 1,5 m, powstanie przy ul. Sadowej w Starych Gliwicach. Będzie to świetne uzupełnienie dla wybudowanego tu wcześniej boiska, siłowni i street workout parku. Przy rolkowisku zostanie posadzonych 65 krzewów żywotnika zachodniego, które utworzą naturalną barierę oddzielającą skwer rekreacyjno-wypoczynkowy od otaczających go ulic. Obecny drzewostan zostanie zachowany, będzie posiana trawa. Zostaną też zamontowane ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci, a teren zostanie doświetlony. Do realizacji inwestycji w ogłoszonym przetargu zgłosiło się 5 firm.

Sośnica w dobrej formie

Przy ul. Dzionkarzy, przy pływalni Neptun, powstanie nowa strefa sportu i rekreacji – street workout park i pumptrack. Znajduje się tam już siłownia zewnętrzna, plac zabaw i boisko. Miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie tego terenu w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Pumptruck będzie zamkniętą pętlą o długości około 120 m, po której będzie można jeździć w obu kierunkach. Będzie wyposażony w przeszkody o wysokości do 120 cm, ma mieć minimum 6 muld i profilowane zakręty umożliwiające rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Skarpa toru zostanie obłożona trawnikiem, w pobliżu stanie ławka, kosz na śmieci i stojak na rowery. Street workout park zostanie wyposażony w zestaw drążków do ćwiczeń fizycznych, drabinki, poręcze i koła gimnastyczne. Pojawią się nowe elementy małej architektury – ławki i kosze na śmieci.

Brzezinka się wspina

Pomiędzy ul. Łódzką, Olsztyńską, Gnieźnieńską i Rzeszowską w Brzezince powstanie park linowy ze zjeżdżalnią rurową dla dzieci. Trasa wspinaczkowa będzie miała wymiary ok. 20 × 15 m. Sploty linowe będą się znajdowały na różnych wysokościach, uzupełnią je przejścia o różnym stopniu trudności, drabinki i przeplotnie. Obok staną ławki, kosz na śmieci, plac zostanie wybrukowany kostką, pojawią się trawniki. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych. (mf)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.