Wiadomości z Gliwic

Gwiazdy lekkiej atletyki na Grand Prix Gliwic

  • Dodano: 2021-05-25 07:00, aktualizacja: 2021-05-24 15:27

27 maja już po raz trzeci w naszym mieście pojawią się czołowi polscy przedstawiciele "królowej sportu", by wziąć udział w otwartym dla publiczności mityngu lekkoatletycznym na arenie przy ul. Syriusza.

Na liście startowej znalazło się 140 zawodniczek i zawodników, w tym 16 reprezentantów Polski, którzy w ostatni weekend miesiąca wezmą udział w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie, broniąc tytułu najlepszej drużyny starego kontynentu.

W Grand Prix Gliwic mogą wziąć udział wyłącznie sportowcy posiadający minimum klasę mistrzowską

Przewidziano biegi sprinterskie, na średnim dystansie, skok w dal, wzwyż, trójskok, rzut dyskiem i oszczepem, a także bardzo widowiskowe biegi przez płotki. Niewątpliwie dużą atrakcją dla kibiców będzie też skok o tyczce. W tej konkurencji zobaczymy 9 zawodniczek, w tym tyczkarki z szerokiej kadry Polski z Wiktorią Kalittą na czele.

Szczególnie mocno obsadzone będą sprinty, w których o najlepsze wyniki zawalczą m.in. Marika Popowicz-Drapała (dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy oraz rekordzistka Polski w biegu sztafetowym 4×100 metrów), Katarzyna Sokólska (olimpijka z Rio de Janerio) i Dominik Kopeć (mistrz Polski w biegach na 100 i 200 m). Obok nich pobiegną Karol Kwiatkowski, Adrian Brzeziński, Wiktor Suwara i Mateusz Siuda. W Gliwicach wystartuje także Pia Skrzyszowska (czołowa płotkarka Europy na dystansie 100 m), zapowiadająca walkę w naszym mieście o minimum olimpijskie (12,84 s), choć wicemistrzostwem świata z Chorzowa wywalczyła już sobie prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w sztafecie 4x100 m. Na 400 m przez płotki rywalizować będą z kolei czołowi polscy zawodnicy w tej konkurencji: Patryk Adamczyk (49,72 s) i Robert Bryliński (49,88 s).

Z całą pewnością wielu emocji dostarczą biegające w sztafetach sprinterskich Klaudia Adamek, Paulina Guzowska, Karolina Łozowska i Aleksandra Gaworska czy reprezentanci na drużynowy Puchar Europy – Dariusz Kowaluk i Patryk Grzegorzewicz (dystans na 200 m). Ciekawie zapowiadają się również biegi na 800 m kobiet z udziałem Martyny Galant, Angeliki Sarny i grupy zawodniczek z czołówki krajowej.  

Entuzjaści rzutów oszczepem mogą spodziewać się ponad 80-metrowych prób w wykonaniu m.in. Cypriana Mrzygłoda (rekord życiowy 84,97 m) i Huberta Chmielaka (82,58 m), a trójskoków – ponad 13-metrowych rezultatów czołowych zawodniczek z kraju i zagranicy, takich jak Agnieszka Bednarek (13,46 m), Karolina Młodawska (13,55 m) czy reprezentantka Niemiec Maria Purtsa (13,65 m). W skoku wzwyż kobiet liczymy, że Wiktoria Miąso zaliczy wysokość powyżej 180 cm.

Grand Prix Gliwic rozpocznie się o godz. 16.00.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.