Wiadomości z Gliwic

IGRY 2018 - znamy lokalizację!

  • Dodano: 2018-05-02 07:45, aktualizacja: 2018-05-02 08:01

Poniżej przedstawiamy kolejne gwiazdy tegorocznych IGRÓW - Juwenaliów Gliwickich, które po raz pierwszy odbędą się na terenie przy Arenie Gliwice ul. Akademicka 50!!

ØRGANEK

Już dawno skradli nasze serca niezwykłą kombinacją bluesa, brudnego hard rocku, country oraz punku. Taki projekt na starcie skazany był na sukces. W końcu gdy doświadczenie, dojrzałość oraz nostalgia spotyka się z zadziornym garażowym graniem nie może być inaczej! Chłopaki niezaprzeczalnie wiedzą czym jest dobry rock’n’roll. Nic więc dziwnego, że niezmiennie nasza miłość do nich płonie jak Mississippi w ogniu.. Do zobaczenia 17. maja!

Pokahontaz

Działalność rozpoczęli na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. Po drodze przeżyli kilka przygód, by w 2012 na stałe powrócić z albumem "Rekontrakt". Chłopaki odchodzą od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, opartego na konfrontacji i nacisku na przekaz artystyczny. Ich muzyka zawiera wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej z tekstami skoncentrowanymi na warsztacie wykonawczym. W drugim utworze wspomnianego wyżej albumu proszą: "Nie słuchaj mej muzy z charczka ani z lapka..." więc my tę prośbę spełniamy! Już 18. maja usłyszycie POKAHONTAZ z naprawdę dobrego nagłośnienia.

Bracia Figo Fagot

Piszą w sposób siarczysty, ale i inteligentny, grają na żywo, nie z playbacku. Bawią wszystkich, nawet tych, którzy wyrzekają się muzyki disco polo, mimo iż nóżka lata. Dwóch sympatycznych chłopaków, jako BRACIA FIGO FAGOT, na pewno złowią Was na swoją "wędkę miłości".Bracia Figo Fagot oraz Jan Niezbendny.

Jan Niezbendny

Utworem o swym muzycznym alter ego zgarnął nagrodę akademii rozrywki radiowej Trójki za najlepszy utwór kabaretowy, następnie osiągnął ponad 4,3 mln wyświetleń na YouTube za sprawą dissa na pewną państwową organizację... by 17. maja z bliska przybliżyć nam jego sarkastyczne i humorystyczne podejście do chyba każdej tematyki ;) Przedstawiamy kolejnego wykonawcę Michała Rycerza z Żor, pod scenicznym pseudonimem JAN NIEZBENDNY.

Zespół BOKKA

Najbardziej niesamowite zjawisko na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość. Po raz pierwszy na scenie igrowej niesamowite, niebanalne, nietuzinkowe, elektryzujące (serio, możemy tak bez końca) połączenie elektroniki i alternatywy!

Na ten dzień czekaliśmy i my, i oni. Dlaczego? Bo właśnie dziś ma miejsce premiera ich nowego albumu „Life On Planet B”. My już przesłuchaliśmy krążek i zdecydowanie polecamy!

Event Urizen

Rok 2011, byli członkowie grupy Caliburnus wchodzą do studia rejestrując swój pierwszy materiał. Rok 2013, za chwilę światło dzienne ujrzy ich pierwszy album "Revolution". Czego mogliśmy się spodziewać? Zdecydowanie nawiązania do klasycznego New Wave of British Heavy Metal. Czas sprawdzić to na żywo

PS. Mała sugestia od nas: mimo iż Gardias, Kret czy Zubilewicz nie zapowiadają opadów deszczu, zalecamy założyć glany...

IGRY 2018 - znamy lokalizację!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.