Wiadomości z Gliwic

Jechał 124 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące!

  • Dodano: 2024-03-07 09:15

Policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy, który jechał z prędkością aż 124 km/h w obszarze zabudowanym. 52-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz musi zapłacić 5000 złotych mandatu karnego. Dlaczego aż tyle? To drugie tak poważne wykroczenie tego kierowcy w ostatnim czasie. Mundurowi przypominają, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego apelują — noga z gazu!

Kierowca stwarzał zagrożenie

Wspomniana wyżej kontrola drogowa zdarzyła się przedwczoraj (5 marca) w Wilczy na ulicy Gliwickiej, w obszarze zabudowanym. Kierowca zdecydował się przekroczyć dopuszczalną prędkość o 74 km/h, tym samym stwarzał wielkie niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi, za co spotkały go wymienione — dotkliwe konsekwencje.

Policja przypomina, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy. Dokument zatrzymany jest na okres 3 miesięcy. Jazda bez niego wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy na kolejne 3 miesiące, czyli łączny czas trwania zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi wynosi 6 miesięcy. W przypadku gdy policjanci po raz trzeci ujawnią, że kierowca porusza się pojazdem w okresie 6-miesięcznego zakazu, będzie wiązać się to z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami. Taka osoba musi wtedy ponownie rozpocząć kurs na prawo jazdy, aby na nowo uzyskać uprawnienia do kierowania.

Jesteś świadkiem przekroczenia prędkości? Zgłoś to!

Jeśli w Twojej okolicy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, czym narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, możesz zgłosić to zagrożenie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu szybko, anonimowo, oraz bez wychodzenia z domu, poinformujesz funkcjonariuszy oraz inne instytucje o zagrożeniach, jakie występują w okolicy Twojego miejsca zamieszkania. Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również