Wiadomości z Gliwic

Już 16 czerwca kolejna edycja Skup Kultury!

  • Dodano: 2024-04-30 11:45

Setki dzieł kultury, dziesiątki wolontariuszy, spotkania autorskie, tłumy ludzi poszukujących wydawniczych perełek, ulubionych lektur i niszowych egzemplarzy. Już 16 czerwca odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Skupu Kultury, największego charytatywnego kiermaszu w regionie! Wydarzenie łączy pomoc z kulturą. Możecie dołożyć swoją cegiełkę – wystarczy do końca maja podarować na skup książki, komiksy, płyty, gry i rękodzieło. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie osób z niepełnosprawnościami.

10 lat Skupu

Skup Kultury to wydarzenie odbywające się w Gliwicach od lat. Przyciąga ludzi poszukujących ciekawych wydawnictw, lubiących kulturę i chcących pomagać. A to nietrudne. Wystarczy przyjść, wybrać książkę i wrzucić do puszki wolontaryjnej taką sumę, jaką samemu uzna się za słuszną i w ten sposób dorzucić cegiełkę, która pomoże potrzebującym. Cała Naprzód, organizator wydarzenia, zbiera pieniądze dla swoich podopiecznych z niepełnosprawnościami. Wydarzenie współorganizuje Centrum Kultury Victoria. 

Działać można już teraz. Niepotrzebne książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło, możecie do 31 maja dostarczać do wyznaczonych punktów zbiórki. Są wśród nich szkoły, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, prywatne firmy. 

Dary zostaną starannie wyselekcjonowane i ostemplowane przez zespół wolontariuszy tak, aby były w dobrym stanie i cieszyły nowych nabywców.

Finał Skupu 

Wielki Finał Skupu Kultury rozpocznie się 16 czerwca od godz. 12.00 na Alei Przyjaźni. Szykuje się sporo atrakcji.

Podczas Skupu Kultury – poza kiermaszem charytatywnym – odbywać się będą ciekawe panele kulturalne w Ruinach Teatru Victoria, a Aleja przemieni się w miejsce integracji, warsztatów artystycznych i muzycznych interakcji. W tym roku gliwiczanie będą mieli okazję wziąć udział m.in. we wspólnym jam session, warsztatach rękodzieła i rozmowach o kulturze. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wystarczy wesprzeć zbiórkę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również