Wiadomości z Gliwic

Kierowca złapany dwukrotnie za rozmowę przez telefon podczas jazdy

  • Dodano: 2023-08-14 07:30, aktualizacja: 2023-08-14 07:49

Sposobów komunikacji między ludźmi wymyślono wiele, jednak zawsze trzeba pamiętać, aby prowadzone konwersacje odbywały się w bezpiecznych i zgodnych z przepisami okolicznościach. Zapomniał o tym 29-letni kierujący, otrzymując w ciągu 5 dni aż 24 punkty karne za dwa takie wykroczenia. W połączeniu z wcześniejszymi przewinieniami za przekroczenie prędkości, wobec kierowcy wystosowany został wniosek o kontrolne sprawdzenie jego kwalifikacji.

Złapany dwukrotnie w przeciągu tygodnia 

Lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego nie ujdzie na sucho pewnemu 29-letniemu kierowcy. Na początku sierpnia na Drogowej Trasie Średnicowej w Gliwicach mężczyzna naruszył zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu, wymagającego trzymania słuchawki w ręku przez kierującego. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych, a do jego kartoteki trafiło 12 punktów karnych.
Zaledwie pięć dni później w Rudzie Śląskiej ponownie popełnił to samo wykroczenie, otrzymując kolejne 12 punktów i 500-złotowy mandat. Uwzględniając wcześniejsze wykroczenia, dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości, wobec kierowcy wystosowano wniosek o kontrolne sprawdzenie jego kwalifikacji.

Ponad 2 tysiące przypadków 

Od początku roku śląska Policja odnotowała prawie 2700 przypadków korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania przez kierowcę słuchawki w ręce. Pamiętajmy, że wykroczeniem jest nie tylko prowadzenie rozmowy przez telefon, lecz także korzystanie z innych jego funkcji, jak przykładowo pisanie wiadomości tekstowych, jeśli urządzenie trzymane jest przez kierowcę w ręce.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również