Wiadomości z Gliwic

Kierowcy! Uwaga na "ósemki" przy DK 88 i rejon placu Piłsudskiego!

  • Dodano: 2023-05-05 06:30, aktualizacja: 2023-05-04 21:24

W przyszłym tygodniu kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Pierwsze z nich obejmie wyłączenie z ruchu – po jednym pasie w każdym kierunku – alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK 88). Prace rozpoczną się we wtorek 9 maja ok. godz. 10.00. Dwa dni później (11 maja) rozpocznie się budowa fragmentu drogi dla rowerów, który połączy ścieżkę prowadzącą z placu Piłsudskiego w kierunku ul. Orlickiego.

Uwaga na drogach!

Rozpoczynające się planowo we wtorek prace na DK 88 będą prowadzone etapami, z uwagi na konieczność naprawy dźwigarów wiaduktu znajdującego się nad aleją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, w przebiegu ul. Tarnogórskiej. W miejscu robót, które potrwają maksymalnie kilkanaście dni, obowiązywało będzie ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W przypadku budowy fragmentu drogi dla rowerów, który połączy ścieżkę prowadzącą z placu Piłsudskiego w kierunku ul. Orlickiego, kierowcy od 11 maja będą musieli liczyć się z nieznacznymi utrudnieniami. Prace prowadzone będą przy częściowym zajęciu prawego pasa ul. Orlickiego, na wysokości placu Piłsudskiego i ograniczeniu prędkości do 30 km/h. Roboty w tym miejscu potrwają do końca czerwca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również