Wiadomości z Gliwic

Kolejne remonty ulic i jezdni w trosce o komfort gliwiczan!

  • Dodano: 2024-06-28 09:45

Zarząd Dróg Miejskich przeprowadza kolejne remonty ulic i jezdni. W czasie prac prowadzonych na ul. Horsta Bieńka, Korfantego, Wandy i Pszczyńskiej trzeba liczyć się z utrudnieniami, ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo po ich zakończeniu wszyscy zyskamy lepsze, bardziej komfortowe i bezpieczne drogi. Będzie też kolejny odcinek drogi dla rowerów.

Wyremontowane ulice i nowa droga rowerowa

W poniedziałek, 1 lipca, ruszy budowa drogi rowerowej przy ul. Horsta Bieńka. Dodatkowo wyremontowana zostanie jezdnia i chodniki. Na czas prowadzonych robót, zamknięty dla ruchu zostanie odcinek od ul. Okrzei do ul. Jodłowej. Zapewniony będzie wyłącznie dojazd mieszkańców do swoich posesji. Drobne niedogodności czekają też pieszych – w trakcie robót będą poruszać się wyznaczonym, tymczasowym traktem. 

Tego samego dnia rozpoczną się również prace na alei Korfantego. Remont nawierzchni jezdni będzie odbywał się etapami, a każdy remontowany odcinek będzie wyłączany z ruchu, z zapewnieniem dojazdu do posesji. Pierwszy etap prac obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Świętokrzyską do krzyżówki z ul. Karola Miarki. Drugi od ul. Karola Miarki w kierunku ul. Kościuszki. Dodatkowo, prace na alei Korfantego będą się wiązały ze zmianą w organizacji ruchu na ul. Karola Miarki. Tymczasowo wprowadzony zostanie tam ruch w obu kierunkach, zmieni się też sposób parkowania.

Rusza drugi etap remontu na ul. Wandy. We wtorek, 2 lipca, rozpocznie się przebudowa odcinka od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego do ul. Dąbrowskiego. Nawierzchnia asfaltowa zostanie wymieniona na nową z kostki betonowej typu alejowego. Po zakończeniu robót, nawierzchnia będzie korespondować z tą wykonaną wcześniej na odcinku od ul. Okrzei do ul. Poniatowskiego. Prace na ulicy Wandy powinny zakończyć się pod koniec sierpnia.

Również 2 lipca ruszy kolejny etap prac na ul. Pszczyńskiej – dla ruchu zamknięty zostanie wylot skrzyżowania ulic Pszczyńskiej i Bojkowskiej w kierunku Bojkowa. Prace realizowane są w ramach Gliwickiego Obszaru Gospodarczego (budowa kanalizacji deszczowej).

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, że na czas tych ostatnich prac będą obowiązywały zmiany na liniach autobusowych nr 8 i 58. Z obsługi linii wyłączony zostanie przystanek Gliwice Komag 1 w kierunku Knurowa i Gierałtowic. W zamian utworzone zostanie tymczasowe stanowisko Gliwice Komag 31 (ul. Pszczyńska, posesja nr 44A, przy budynku ZUS). Po obsłudze przystanku Gliwice Mikołowska 1 autobusy przejada ulicami: Mikołowską, Pszczyńską, Jasną, Gwarków i Bojkowską do włączenia się w swoją stałą trasę przejazdu od przystanku Trynek Lotników 1. W kursach prowadzonych w kierunku centrum Gliwic trasa przejazdu pozostanie bez zmian. Godziny odjazdów również nie ulegną zmianie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również