Wiadomości z Gliwic

Kolejne spotkanie z Ulicznikami. Atrakcje dla małych i dużych widzów już w ten weekend!

  • Dodano: 2023-07-20 11:00

Przepis na udaną wakacyjną sobotę? Oczywiście Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy! Już 22 lipca w parku Chopina i na Rynku będzie można zobaczyć kolejne spektakle. Atrakcje czekają na małych i dużych widzów.

Widowiska pełne wrażeń 

Festiwal Ulicznicy na dobre rozgościł się w Gliwicach i ma swoją wierną publiczność. Nic dziwnego, bowiem w plenerze, bez opłat, zobaczyć można ciekawe i zróżnicowane widowiska prezentowane przez polskie i zagraniczne teatry sięgające po atrakcyjne formy i konwencje, a przede wszystkim gwarantujące dobrą zabawę i wiele wrażeń.

Angażujący spektakl 

22 lipca Teatr I co było dalej, zaprasza na familijny spektakl „Bajki na pomoc”. Przedstawienie będące muzykoterapeutycznym spotkaniem z opowieścią o wewnętrznej mocy człowieka rozpocznie się o godz. 16.00  w parku Chopina. Widzowie wezmą czynny udział w opowiadaniu, odbywając razem z bohaterami wewnętrzną podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak w tym, co jest, odnaleźć radość i siłę? Może poza słowami? Gra, śpiewa i opowiada lalkarka Natalia Leszczyńska oraz kogut, kot, pies i osioł. 

Sensualny pokaz taneczny 

Z kolei na Rynku o godz. 18.00 wystąpi hiszpański HURyCAN z „Asuelto”. Na ulicy, blisko nas, dojdzie do starcia między trzema mężczyznami a kobietą, rozdzierającymi się nawzajem, przyciąganymi do siebie w tańcu, równocześnie gwałtownym, jak i czułym. To obserwacja rzeczywistości: życia jako organizmu, jako ciała w ruchu. Jest magiczne i namacalne, piękne i brzydkie jednocześnie, ale przede wszystkim: żywe. Występują: Loredana Gargano Marton Debreczenyi Mario Olave Daniel Garcia. Muzyka: Sergio Salvi. 


Źródło: Urząd Miasta Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również