Wiadomości z Gliwic

Kolejne zatrzymania osób z narkotykami. Gliwiccy policjanci nie zwalniają

  • Dodano: 2023-04-04 07:15, aktualizacja: 2023-04-03 21:17

Sprawa handlu i udzielania narkotyków należy do poważnych, szczególnie gdy klientami, a zarazem ofiarami tej pułapki, stają się dzieci. W weekend gliwiccy śledczy zatrzymali pięciu podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich, 59-latek, na wniosek Policji i prokuratora, został już tymczasowo aresztowany. Kryminalni przeszukiwali także lokale i samochody w powiecie żywieckim.

Kolejne narkotyki zdjęte z obiegu

Policjanci z IV komisariatu, prowadzący sprawę pewnego gliwiczanina, którego podejrzewali o udzielanie narkotyków małoletnim, dokonali przeszukania jego mieszkania i pomieszczeń przynależnych, ujawniając twarde narkotyki MDMA oraz „kryształy” w ilościach ponad 0,2 kilograma. Zabezpieczono też sporo suszu marihuany oraz nieustaloną substancję w formie tabletki. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd rejonowy aresztował tymczasowo podejrzanego.

Kolejny z mężczyzn zatrzymany został w okolicach Żywca. Policjanci, prowadząc swoje czynności, natrafili na trop podejrzanych mieszkańców Bytomia i Żywiecczyzny. W tym przypadku stróże prawa, będąc na wyjeździe, przeszukali dokładnie posesję na terenie jednej z miejscowości wspomnianego regionu. W piwnicy znaleźli „zapasy” zgromadzone w litrowych słoikach. Testery potwierdziły, że to marihuana o wadze ponad 0,6 kg. Jeden z podejrzanych, 47-latek, został zatrzymany, przewieziony do Gliwic i osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie o jego dalszych losach zadecyduje żywiecka prokuratura.

Przestrzegamy i przypominamy: osobom, które posiadają narkotyki, grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast wobec tych, którzy podejmują się ich sprzedaży, może zostać orzeczona kara nawet do 10 lat więzienia. - czytamy na stronie KMP.

Kolejne zatrzymania osób z narkotykami. Gliwiccy policjanci nie zwalniają / fot. KMP Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również