Wiadomości z Gliwic

Kontrola autobusów, przydatne informacje

  • Dodano: 2021-07-13 07:00, aktualizacja: 2021-07-12 13:25

Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie.

W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek.

Grupy letnie na wycieczkach

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo podróżujących są kontrole autobusów wiozących zorganizowane grupy osób na letni wypoczynek. W czasie tych działań policjanci będą sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, należy nie dopuścić do dalszej podróży, a swoje wątpliwości zgłosić policjantom. 

Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, można skorzystać z możliwości przeprowadzenia kontroli autokaru i  kierowcy.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerami telefonów: 47 85 92 290, 47 85 92 255 lub mailowo: rd@gliwice.ka.policja.gov.pl.

W zgłoszeniu należy podać:

  • datę i godzię wyjazdu,
  • miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru,
  • liczbę autokarów.

Jednocześnie informuje się, że miejscem wyznaczonym do kontroli autobusów został parking na terenie firmy Feniks (dawny PKS) w Gliwicach przy ulicy Pionierów 8.

Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się o wydelegowanie osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.