Wiadomości z Gliwic

Kontrola autobusów, przydatne informacje

  • Dodano: 2021-07-13 07:00, aktualizacja: 2021-07-12 13:25

Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie.

W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek.

Grupy letnie na wycieczkach

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo podróżujących są kontrole autobusów wiozących zorganizowane grupy osób na letni wypoczynek. W czasie tych działań policjanci będą sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, należy nie dopuścić do dalszej podróży, a swoje wątpliwości zgłosić policjantom. 

Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, można skorzystać z możliwości przeprowadzenia kontroli autokaru i  kierowcy.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod numerami telefonów: 47 85 92 290, 47 85 92 255 lub mailowo: rd@gliwice.ka.policja.gov.pl.

W zgłoszeniu należy podać:

  • datę i godzię wyjazdu,
  • miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru,
  • liczbę autokarów.

Jednocześnie informuje się, że miejscem wyznaczonym do kontroli autobusów został parking na terenie firmy Feniks (dawny PKS) w Gliwicach przy ulicy Pionierów 8.

Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się o wydelegowanie osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.